فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت اگزو گیم؛ عرضه کننده رسمی تجهیزات گیمینگ
هیولا پلتفرم آنلاین عرضه بازی خرید گیفت کارت
تاریكی را در آغوش بكش!
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

در كنار نام های بزرگی كه در سال 2007 در صنعت بازی عرضه شدند، مسلماً نام The Darkness هم می درخشد. بازی، هم از نظر امتیازهای دریافتی و هم علاقه مردم به آن قوی بود. همانند BioShock در آن سال، The Darkness اتمسفر قوی ای در قلب خود داشت و خیابان های نیویورك بسیار سرد و تیره طراحی شده بودند و شما تنهایی و خطر را در آن حس می كردید كه جكی استاکادو (Jackie Estacado) شخصیت اول بازی، محور آن بود. در كنار گرافیك خیره كننده، صداگذاری بسیار عالی هم روی بازی شده بود و دیالوگ های بسیار زیبا و حرفه ای آن رقیب سر سختی برای Naughty Dog در زمینه دیالوگ گویی بود.

مسلماً The Darkness II یكی از عناوین مهم امسال است و هر كس كه نسخه اول را بازی كرده باشد، یقیناً علاقه دارد تا این بازی را هم انجام دهد و داستان جكی را به عنوان یك Don پیگیری كند. نكته مهم این است كه سازندگان The Darkness عوض شده اند و به جای Starbreeze اینبار شركت Digital Extremes بازی را می سازد كه پشت موفقیت بازی های زیادی بوده است. بگذارید در مورد گرافیك بازی صحبت كنیم. تغییر بزرگی در زمینه بصری بازی صورت گرفته و از سبك Photo-Realism به سبكی تغییر كرده كه Digital Extremes آن را Graphic Noire می نامد كه به نظر می رسد كل بازی با نقاشی دستی طراحی شده و رنگ های پر رنگ و تمیز زیادی در آن وجود دارند و دور اجسام همانند یك كتاب كمیك خط سیاهی وجود دارد و سیاهی زیادی هم در كل بازی وجود دارد كه در اصل قلب The Darkness است.

شكی در غنی بودن گرافیك بازی نیست و بسیاری كه به این سبك گرافیكی علاقه دارند به The Darkness II هم علاقه مند شده اند. خصوصاً كسانی كه هنر را بر طراحی فوق العاده واقعی ترجیح می دهند، ولی بعضی ها هم با این تغییر مشكل دارند. این موضوع به خاطر طراحی بسیار واقعی نسخه قبل بود. نسخه اول The Darkness یكی از كم نورترین بازی های تاریخ است و شما از این تاریكی در زمینه گیم پلی هم استفاده می كنید. با طراحی جدید گرافیكی بازی، نه تنها همه چیز خیلی روشن تر شده، بلكه دشمنان و اشیاء مورد نظر بیشتر به چشم می آیند. مسلماً با این تغییرات كمی از جو خوفناك نسخه قبل كاسته شده است. باز هم باید اشاره كرد كه تغییر گرافیكی بازی بیشتر نظر شخصی افراد را می طلبد.

كسانی كه طرفدار كمیك The Darkness هستند، بدون شک لذت زیادی از بازی خواهند برد، چون طراحی كارتونی، به شدت شبیه به كمیك ها كار شده كه از كیفیت بالایی برخوردار است. از نظر گیم پلی این بازی دقیقاً چیزی است كه از آن انتظار دارید و سعی شده خیلی شبیه به قبل باشد. شلیك های نزدیك و حركات تمام كننده بسیار خشن (خیلی خشن) نوید دنباله ای وفادار را می دهد. هنوز هم احضار تاریكی مانند قبل و بر عهده خود The Darkness است. هنوز هم در تاریكی می توانید از شیاطین خود استفاده كنید و به محض ورود به نور، تمام تاریكی شما شسته می شود و از بین می رود و صدای سوتی را در گوش خود می شنوید.

خیلی جالب است كه DE بازی را طوری طراحی كرده كه شما به خاطر این كه در تاریكی ضعیف تر می شوید، از آن دوری نمی كنید، بلكه بازی در نور طوری می شود كه احساس راحتی نمی كنید و به نظر می رسد شما واقعاً حس درونی جكی را حس می كنید. اینبار كنترل بیشتری بر The Darkness دارید و شما در یك زمان از دو اسلحه و دو بازوی شیطانی خود می توانید استفاده كنید. با یك شاتگان در یك دست و یوزی در دست دیگر و دو رفیق شیطانی به نام گربی (Grabby) و اسلشی (Shalshy) که اسامی واقعی دو بازی شیطانی هستند، شما دریایی از تنوع در كشتن دارید. در واقع استفاده از این شیاطین و تركیب آن ها با اسلحه ها چنان تنوع و سرعتی به بازی بخشیده كه در زمانی كوتاه می توانید یک قصاب خانه را ه بیندازید.

می توانید با گربی در یك تاكسی را كنده و از آن به عنوان سپر استفاده كنید و به دشمن نزدیك شوید و ناگهان آن را به سمت یك خلافكار پرتاب كنید. می توانید دشمن را گرفته و بازوی شیطانی را دور آن بپیچید و ناگهان شكمش را پاره كنید و یا سرش را از بدن جدا كنید. دیگر فقط با چند گنگستر و یا سربازان مرده روبرو نخواهید بود و اینبار DE به سراغ The Brotherhood از سری كمیك های بازی رفته كه مسلماً رقیب سرسختی برای جكی خواهند بود. آن ها از The Darkness نمی ترسند و در حقیقت آن را می پرستند و تحت فرمان ویکتور والنته (Victor Valente) كار می كنند. هنوز اطلاعات زیادی از The Brotherhood مشخص نشده، ولی حتماً رقیب سرسختی برای تاریكی خواهند بود و مسلماً چالش برانگیزتر از مافیا خواهند بود! هنوز فرصت زیادی باقی مانده تا دومین ماجراجویی جكی را مشاهده كنیم، ولی مطمئناً با وجود نویسنده كمیك این سری یعنی پل جنکینز (Paul Jenkins) می توان مطمئن بود که بازی در دستان شخصی حرفه ای است و از لحاظ گیم پلی هم بسیار زیبا كار شده و گرافیك زیبا و منحصر به فرد آن یقیناً جای شك برای موفق شدن این بازی باقی نمی گذارد.

نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 26 ارديبهشت 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • The Darkness II
  • The Darkness II
  • The Darkness II
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

گرافیکش که خیلی ضایعس.باید دید گیم پلیش چه جوریه؟
اصلا ازش خوشم نیومد اه اه اه اه...
نسبتا شبیه bioshock هستش.
گرافیک که تعطیل.
ولی گیم پلیش مثل bioshock1 هست.
امیدوارم فقط داستان گیرایی داشته باشه.
 
به قول بلوچا حوبینی نهه
حمید خدا به دادت برسه، واقعا متاسفم که کسی قدر کارت رو نمیدونه!
واقعا ناراحتم از اینکه بعضی وقت ها با ایراد های بی جایی که توی بازیسنتر از مقاله های خوب میگرفتم باعث شدم علاقت برای نوشتن توی اونجا کمتر بشه، واقعا معذرت!!!
گرافیکش پایینه ولی در عوض گیم پلی باحالی داره