فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
فرار از مسابقه زندگی
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

استودیوی Black Box را می توان پدر سری Need for Speed نامید كه البته در چند شماره آخر این بازی، به علت وقت كمی كه داشتند، عناوین خوبی را در این سری عرضه نكردند. اینبار نزدیك به سه سال است كه آن ها روی عنوان جدید خود، پس از Undercover كار می كنند. این استودیو علاقه زیادی به وارد كردن داستان به Need for Speed دارد و حال با The Run آن ها به نهایت كار خود رسیده اند و به طور كلی بازی را بیشتر شبیه به یك فیلم سینمایی كرده اند. The Run توسط موتور Frostbite 2 ساخته شده كه ما قدرت این موتور را در Battlefield 3 مشاهده كرده ایم. The Run داستان یك مسابقه بزرگ در ایالت های آمریكا را به تصویر می كشد كه شما در نقش یك راننده باید در این مسابقه طولانی پیروز شوید.

بازی در حین یك مسابقه شروع می شود كه شما همراه چند ماشین دیگر در حال سبقت گرفتن و رقابت در خیابان های تاریك شیكاگو هستید. دوربین بازی به طور معمول، همانند بقیه عناوین این سبك است، ولی وقتی كه ترمز می گیرید، خیلی غیر معمول به ماشین نزدیك می شود. این كار برای سینمایی شدن كار و دید مناسب نسبت به جاده، در حین ترمز كردن است. در حالیكه دوربین بازی كمی عجیب است، نمی توان هنوز نظر قطعی راجع به آن داد و باید دید كه در داخل بازی چطور عمل می كند. جزئیات شهر خوب كار شده و نورپردازی ها هم زیبا هستند، ولی جزئیات ماشین ها هنوز جای كار دارد.

كمی جلوتر در حین مسابقه، بازی صحنه ای را نشان می دهد كه با مشاهده آن متوجه می شویم كه The Run خیلی خطی و به طور نامتعارفی، متفاوت تر از عناوین مسابقه ای است. ماشین در یك مسیر دیگر در حال حركت است، ولی سازندگان ماشین شما را ناگهان در موقعیتی قرار می دهند تا یك ماشین پلیس به شما برخورد می كند. در Need for Speedهای قبلی در چنین مواقعی باید پایتان را محكم روی پدال فشار می دادید تا از دست پلیس فرار كنید، ولی در The Run همه چیز كاملاً بر عكس است. شخصیت اصلی كه هنوز اطلاعاتی از او در دست نیست، از ماشین پیاده شده و با پای پیاده فرار می كند. پلیس ها فریاد می زنند كه او خودش است و بگیریدش.

شخصیت اول دری را روبرو می بیند و داخل آن می شود و به پشت بام خانه ای می رود. در اینجا بازی كاملاً شبیه به Heavy Rain دارای صحنه های QTE است و شما باید از بالای پشت بام ها با زدن دكمه مثلث (در نسخه PS3) پرش كنید و طی یك صحنه آهسته، هلیكوپتر پلیس، پشت شما ظاهر می شود. بالای پشت بام باید با زدن پشت سر هم دكمه ضربدر، فرار كنید و همچنان از روی پشت بام ها همانند شخصیت لوكاس كین (Lucas Kane) در Fahrenheit فرار كنید. هر كسی كه این صحنه ها را مشاهده كند، باور نمی كند كه در حال انجام بازی Need for Speed است، چون با توجه به جزئیات و ساختار كلی، این صحنه ها كلاً سبك متفاوتی را نشان می دهند.

در حالیكه هلیكوپتر پلیس دیوانه وار به شما شلیك می كند، باید تا می توانید با پاهای خود فرار كنید و سپس سقوط طولانی ای را مشاهده می كنیم كه باید دكمه R1 و L1 را با هم فشار دهیم تا شخصیت اصلی یك میله را بگیرد. پلیس وارد كوچه می شود و اینجا بازی به طور كلی مثل عناوین مخفی كاری می شود و شما باید از دست پلیس مخفی بمانید. شخصیت اصلی، ناگهان به یك پلیس حمله می كند و ما با یك مبارزه جالب روبرو می شویم كه همه آن ها طی صحنه های QTE پی گیری می شوند. پس از زدن پلیس، وقت سرقت ماشین پلیس است. هدف شما فرار كردن از شهر است و این در حالیست كه كل پلیس شیكاگو به دنبالتان است.

همینطور که با ماشین پلیس در حال فرار هستید، هلیكوپتر پلیس هم به دنبال شما است و تا قبل از اینكه نیروی كمكی برسد، تنها پنج دقیقه فرصت فرار كردن دارید. ناگهان دوربین بازی در وسط رانندگی به بالا می رود و ما هلیكوپتر را مشاهده می كنیم كه با شلیك گلوله به سمت شما، یك ماشین دیگر را به اشتباه منفجر می كند. این صحنه خیلی سینمایی كار شده و باز هم نشان می دهد كه صحنه های سینمایی خیلی مهم تر از سنت مسابقه دادن در این سبك هستند. در حین شلیک هلیكوپتر، باید از نور گشتی آن دوری كنید تا شما را پیدا نكند. ماشین وارد یك زیرگذر می شود و حال هلیكوپتر نمی تواند به شما شلیك كند.

در حالیكه از زیرگذر خارج می شوید، به سمت یك جاده در دست كار می روید كه باید با جاخالی دادن از مصالح، از آسیب دیدن ماشین جلوگیری كنید و در عین حال یك لحظه هم سرعتتان را كم نكنید. هلیكوپتر ناگهان به سمت یك تریلی حاوی حمل سوخت شلیك می كند و با منفجر شدن آن، مسیر شما بسته می شود و راننده ما كنترل خود را از دست می دهد و از جاده خارج شده و ماشین او واژگون می شود. در حالیكه همه چیز تار است، شخصیت اصلی باید از ماشین فرار كند. با امتحان كردن در، متوجه می شود که امیدی به باز شدن آن نیست.

شیشه روبرو هم غیر قابل شكستن است و این در حالیست كه صدای قطاری شنیده می شود و شما متوجه می شوید که ماشین شما در مسیر ریل یك قطار واژگون شده و راه فرار هم از آن ندارید. قطار به شما نزدیك می شود و سرانجام با شكستن در سمت دیگر ماشین، می توانید فرار كنید و شاهد نابود شدن ماشین پلیس توسط قطار باشید. نمایش بازی همین جا به پایان می رسد و ما با یك Need for Speed غیر معمول روبرو می شویم. ایده بازی خیلی جالب است و نمایش هم خیلی هیجانی بود. خوب است كه سازندگان سعی كرده اند نوآوری خاص و جالب توجه ای در بازی داشته باشند، ولی بخش هایی مثل گرافیك هنوز خیلی جای كار دارد و امیدواریم تا زمان عرضه بهتر شوند.

نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 7 تير 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Need for Speed: The Run
  • Need for Speed: The Run
  • Need for Speed: The Run
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

لابد تو nfs:the run2 یارو آرپیجی به دست میشه وآخرشم باتانک میفتن دنبالش.
این چیزایی که نوشته خیلی قشنگ نشون میده خدا کنه همینطور باشه
به نظرم بازیه خوبی باشه
ممنون از آقای نیکوفر
این شد یه چیزی.حتما عالیه.
 
اگه بشه داخل بازی مثل کربن ماشین رو اسپرت کرد حتما ارجینالش رو میگیرم.اگه کسی میدونه که داخل این بازی اسپرت کردن هم هست بهمPMبده.ممنونم حمید!!! خوش خبر باشی
agha in bazi chera tabdil be ye baziye akshen shode?!!!!!!!!!!!d
 
تا نیاد نمیتونیم چیزی بگیم