فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
اشباح صلح
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

از موفق ترین عناوین تام کلنسی (Tom Clancy) می توان به بازی تاكتیكی Ghost Recon اشاره كرد. پس از عرضه دو نسخه فوق العاده موفق در این نسل به نام Advanced Warfighter، حال Ubisoft France همراه با Ubisoft Red Storm نسخه جدیدی از این عنوان را با نام Future Soldier در دست ساخت دارند. تامی جیکوب (Tommy Jacob) در یكی از نمایش های بازی، گیم پلی Future Soldier را نشان می دهد و می گوید كه این شماره در بیشتر بخش های دنیا اتفاق می افتد و نیروی Ghost به صورت خیلی مخفی به مناطق جنگی می روند تا امنیت را در منطقه برقرار كنند. دموی نمایش داده شده در نیجریه اتفاق می افتد.

جایی كه دو سرباز Ghost در حالیكه با استفاده از تكنولوژی پیشرفته خود كاملاً غیب شده اند، دو نیروی دشمن را به صورت هم زمان از ناحیه سر هدف گلوله قرار می دهند و در مناطق جنگ زده نیجریه حركت می كنند. با استفاده از قابلیت مخفی شدن، هیچكس نمی تواند شما را ببیند و با استفاده از دوربین های مخصوص می توانید دشمنان را حتی از پشت دیوار هم مشاهده كنید. كمی جلوتر و آن طرف دیوار، یك نیروی شورشی با اسلحه به سمت زن بی گناهی، نشانه رفته است و شخصیت اول بازی طی یك صحنه بسیار زیبا، گردن دشمن را می شنكند. در طی این حركت، از حالت مخفی كاری خارج می شوید و دیگر نامرئی نیستید. سرباز به طرف زن اشاره ای می كند كه ساكت باشد و چیزی نگوید. خیلی جالب است كه سازندگان دقیقاً حس شبح بودن را به شخصیت های بازی داده اند.

سربازانی كه همانند اشباح ناپیدا به منطقه ای می روند و مأموریت خود را انجام داده و خیلی آرام دوباره غیب می شوند. كمی جلوتر، هدف مورد نظر خود را می بینید كه روی یك صندلی، پشت یك در نشسته و شش نگهبان هم در اطراف آن هستند. شخصیت اول كنار در می ایستد و به هم تیمی خود اشاره می كند و ناگهان در را شكسته و وارد اتاق می شوند. طی یك صحنه سینمایی سوژه را می گیرد و در حالیكه یارش به سمت دشمنان شلیك می كند، از سوژه بازجویی می كند. ساختار تاكتیكی، نحوه فیلمبرداری و صحنه های سینمایی خیلی شبیه به Splinter Cell: Conviction کار شده اند. طراحی نیجریه خیلی خوب كار شده و نوع درخت ها و ساختمان ها دقیقاً ظاهر این كشور را نشان می دهد.

منطقه، جنگ زده است، بنابراین اجساد زیادی در آن پیدا می شوند. كمی جلوتر، سه گارد، چند مردم بی گناه را گروگان گرفته اند و شخصیت اصلی بازی اینبار خیلی سریع به سمت آن ها شلیك می كند و تمامشان را از پا درمی آورد. جیکوب در مورد سیستم غیب شدن بازی می گوید كه شما اگر در یك سرعت ثابت حركت كنید، مخفی می مانید. نكته جالب بازی این است كه Future Soldier یك عنوان سوم-شخص است، ولی وقتی در این بازی زوم می كنید، دوربین به اول-شخص تغییر پیدا می كند. همانند Splinter Cell: Conviction مأموریت ها و محلی كه وارد آن می شوید، به صورت نوشته روی اشیاء و یا دیوارهای اطراف ظاهر می شوند.

در اینجا ما عبارت Oil Harbor را در آسمان می بینیم كه در حقیقت معرف منطقه تازه ای است كه وارد آن شده اید. نكته جالبی كه جیکوب به آن اشاره می كند، این است كه تمام تجهیزات و اسلحه های بازی از روی نمونه های واقعی درست شده و آن ها نگاهی نزدیك به سلاح ها و تجهیزات نظامی ارتش آمریكا داشته اند. یكی از قابلیت ها، مشاهده مختصات محیط است. شما می توانید دوربین را همانند یك بازی استراتژی به بالا برده و ساختمان ها و مسیری كه می خواهید در آن پیش بروید را مشاهده كنید كه این موضوع خیلی به تاكتیكی تر شدن بازی و مسیریابی و انتخاب درست تاكتیك مورد نظر در موقعیت های گوناگون كمك می كند.

كمی جلوتر، شخصیت اول یك هلیكوپتر كوچك را كنترل می كند و موقعیت منطقه را با آن بررسی می كند. این وسیله خیلی شبیه به ربات كوچكی است كه قبلاً در Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots دیده ایم، با این تفاوت كه این وسیله می تواند پرواز كند. پس از بررسی محیط و مأموریت با استفاده از این وسیله، سرباز ما در حالیكه نامرئی است، وارد منطقه دشمن می شود. جیکوب در حین نمایش از ویژگی های Kinect بازی هم می گوید كه شما می توانید اسلحه خود را با استفاده از این کنترلر درست كنید و آن را بچینید و یا با صدای خود فرمان دهید كه به طور مثال هم تیمی شما چه كاری انجام دهد.

جابجایی بین سنگر، دقیقاً همانند Conviction كار شده و شما با انتخاب سنگر مورد نظر، وارد آن می شوید كه خیلی جذاب و كارآمد است. بازی تنوع زیادی در بخش گیم پلی دارد، شما می توانید یك مرحله را كاملاً مخفی پیش ببرید و یا بازی را به یك Gears of War تبدیل كرده و با سنگر گیری و تیراندازی همه را از پا دربیاورید. در ادامه با نابود كردن دشمنان و پیشروی در این مرحله، نیروهای خودی به دنبال شما آمده و منطقه را ترك می كنید. Ghost Recon: Future Soldier یك عنوان تاكتیكی همانند نسخه های قبل است كه امكانات زیادی به آن اضافه شده و اقشار مختلف با هر سلیقه ای می توانند خیلی بهتر با آن ارتباط برقرار كنند. به نظر می رسد که دوباره یك عنوان بسیار جذاب از Ubisoft و تام کلنسی در انتظار ما است.


نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 11 تير 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Ghost Recon
  • Ghost Recon: Future Soldier
  • Ghost Recon: Future Soldier
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

گرافش اسمیه 
میخرمش
 
به نظر گرافیک بالایی داره ، باید خوب باشه .
تا نیاد نمیشه نظر داد
خیلی باهالههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
از این جور بازی ها زیاد بازی کردم ولی بکل چیز شاخیه
باید خیلی باحال باشه...
ممنون...
sabi_mata1 این بندگان خدا توی e3این بازیو باکینکت نشون دادن دیگه دردت چیه
این بازی با کینکت مهشره !!! \\m/
این سومین مطلب است که در این کامنت به اطلاع دوستان می رسونم امیدوارم مفید باشه و در تهیه این بازی ابتدا تجزیه و تحلیل کنند: این بازی این طور نیست که شما از نقطه A با شلیک و کشتن دشمنان به نقطه B برسید. در این بازی همانطور که نوع آن معرف آنست (تاکتیکی) برای رفتن از نقطه A به B دیگر از پا در آوردن دشمن کافی نیست. در این بازی حرف اول را تفکرات شما می زند. قبل از شروع بازی ابتدا باید بدانید که در کدام میدان نبرد هستید و با چه گروهی می خواهید بجنگید.(برای فهمیدن این موضوع دموهای اول بازی و توضیحاتی که در بازی است شما را متوجه خواهند کرد). سپس باید بر اساس نیاز ، خود و همرزمان خود را مجهز به سلاح های مناسب کنید و در نهایت هدایت آنها به بهترین نحو جهت به دست آوردن پیروزی است. ضمنا همرزمانتان نیز از هوش فوق العاده ای برخوردارند تا جایی که اگر دستورتان باعث نابودی گروه شود به شما خواهند گفت و با پیامی عدم اجرای دستور در آن لحظه را اعلام خواهند کرد. ضمنا گرافیک بازی GHOST RECON به قدری بالاست که یادمه اعلام کرده بودند کسانی که می خواهند این بازی را تهیه کنند باید کامپیوتر های قدرتمند بخرند. مطمئناً شما فرمانده خوبی خواهید بود. موفق باشید.