فروشگاه گیفت کارت
 
عجیب ترین نتایج برای کار های ظالمانه داخل بازی ها از نگاه GamesRadar
نویسنده:
صفحه شخصی من وبلاگ من - دبیر تحریریه و منتقد سابق پردیس گیم
User_image

(این بازی ها توسط سایت GamesRadar انتخاب شده و این مقاله، ترجمه ای آزاد از آن است.)

بازی ها به شما این امکان را می دهند تا هر کاری بکنید، آدم بکشید، دزدی کنید، به زندان بروید و با این وجود خیالتان راحت است که به کسی در واقعیت آسیبی وارد نمی شود. ولی این که شما در محیطی امن و مجازی هستید دلیل بر این نیست که هیچ عکس العملی در ازای کار هایتان نبینید! حتی وقتی که بازی شما بر مبنای تخریب و نابودی و... بنا شده باشد، درصدی احتمال وجود دارد که سازندگان، مواردی را پنهان کرده باشند تا شما را به راه راست هدایت کنند! آن هم با کشتن آنی کارکتر شما و یا فرستادن ارتشی از دشمنان برای مقابله با شما، تا شما را برای انجام عمل شیطانیتان تنبیه کنند!

Cuccos - The Legend of Zelda


این مورد، یک مورد کلاسیک است. اگر شما در هر کدام از بازی های این سری (حتی در اسپین آف ها) به یکی از این Cucco های بیگناه حمله کنید، به ناگهان لشگری خشمگین از آنها را خواهید دید که در حال حمله به شما هستند! متاسفانه (یا خوشبختانه!) آنها با یک یا دو ضربه از بین نمی روند و تنها راه خلاص شدن از آنها، ترک کردن محیط است!

Turrets - Metroid Prime 3


Samus Aran زیاد حرف نمی زند، و معمولا به عنوان یک فرد خوب و خوش قلب شناخته می شود که برای انجام وظیفه (و یا به خاطر یک مشت دلار!) همیشه سر و کله اش پیدا می شود. در لحظات ابتدایی نسخه Prime 3، چند پست Milling وجود دارد و افرادی آنجا مشغول به کار هستند. شما نمیتوانید به آنها صدمه بزنید ولی اگر به حمله کردن به آنها ادامه دهید، ناگهان یک Turret ظاهر می شود تا شما را مجازات کند. اگر Turret اول را از بین ببرید یکی دیگر با قدرتی بیشتر به سراغتان می آید. اگر این یکی را هم از بین ببرید، با Turret آخر مواجه خواهید شد که بسیار قدرتمند است و می تواند شما را با یک شلیک، نابود کند.

Death Sentence - Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay


ریچارد ریدیک انسان کاملا خوبی نیست، این دلیلی بر این موضوع است که او در امن ترین زندان کهکشان زندانی شده است. این بازی در هنگام کشتن سایر زندانیان و در صورتی که ماموران شما را نبینند، با شما کاری ندارد ولی این موضوع فقط در دو ناحیه ابتدایی زندان صادق است. وقتی شما وارد محدوده Super Ultra Maximum Security می شوید، کشتن زندانیان باعث می شود تا کامپیوتر مرکزی زندان، عمل Death Sentence را روی شما انجام دهد، و زهری مهلک از طریق Cryogenic Suit ای که به زور تنتان کرده اند وارد رگهایتان شود.

 Shadow Bunnies - Shadow Warrior 2013


Shadow Warrior مجازات علیه کشتن حیوانات را به سطح جدیدی برد. در این بازی شما با خرگوش های سفیدی مواجه می شوید اما متاسفانه اگر در زمانی خاص به آنها شلیک کنید به ناگهان یک خرگوش سیاه رنگ و فوق العاده سریع به شما حمله می کند که کشتنش کار راحتی نیست! همچنین موسیقی بازی موقتا به Heavy Metal تغییر می کند!

Traitor Brand - Conker's Bad Fur Day


هیچ کس از کسانی که به کشتن افراد تیم خودی می پردازند خوشش نمی آید، ولی Conker's Bad Fur Day شما را به همین دلیل تنبیه می کند! فقط کافیست تعداد زیادی از افراد خودی را بکشید تا بازی شما را به عنوان خائن خطاب کند! در این حالت شما به زودی می فهمید که راهی برای فرار ندارید چون هم تیمی های AI شما به دنبالتان هستند تا زمانی که کشته شوید! ماجرا اینجا تمام نمی شود و شما شاهد خواهید بود که کارکتر های بازی شما را با جملاتی مثل F***ing Traitor مورد لطف قرار می دهند!

Badi Dea - TIE Fighter


Badi Dea (سریع بخوانید) یک نابود کننده است که در بازی شبیه ساز فضای کلاسیک X-Wing ظاهر شد. نام آن یک نکته کمکی است: شما باید هر چه سریعتر از دست این سفینه عظیم الجثه فرار کنید، قبل از این که خودش و یا موج های تمام نشدنی از جنگنده هایش شما را نابود کنند. ولی در نیمه دنباله آن یعنی TIE Fighter، این سفینه از یار های شماست، مگر آن که یکی از سفینه هایی که وظیفه محافظت از آن را دارید از بین ببرید. در این هنگام است که عمل شما (با دلایل منطقی) به عنوان خیانت قلمداد شده و Badi Dea برای نابودی شما فرستاده می شود و تا شما را نابود نکند، دست بردار نیست.

Rose - Metal Gear Solid 2


بسیاری از بازی ها دوست ندارند تا شما به حیوانات حمله کنید ولی Metal Gear Solid 2 باعث می شود تا برای کاری که انجام داده اید احساس گناه کنید! هنگامی که برای اولین بار از اعماق Big Shell به روشنایی خورشید پا می گذارید، متوجه می شوید که آسمان پر از مرغ هایی دریایی ای است که اگر برای مدتی جایی ثابت بایستید، با بمباران کردنتان از خجالتتان در می آیند! حالا اگر زمان زیادی را مشغول انتقام گرفتن و شلیک کردن به آنها شوید، یک تماس از Colonel و Rose دریافت خواهید کرد که به هزاران روش از شما می پرسند: ((این چه غلطی بود که کردی؟)) و تا زمانی که بابت کارتان از Rose عذر خواهی نکنید، قادر به ذخیره بازی نیستید!

Insta Death - King's Quest 2


نصف لذت King's Quest های قدیمی، زرنگی کردن در مورد Text Parser بازی و تایپ کردن جملات مختلف در بازی و مشاهده واکنش بازی به آنها بود. در موقعیت های کم تعدادی این موضوع واقعیت پیدا می کرد، البته با تنایج فوق العاده جالب! اگر در King's Quest 2 وارد کلیسا شوید و فرمان kill monk را وارد کنید، بازی رسما از شما متنفر می شود! ((هر کسی که بخواهد یک مرد مذهبی را به قتل برساند، لیاقت انجام این بازی را ندارد. برای همین، ما آن را به پایان می رسانیم.)) این جمله روی صفحه نمایان می شود و کارکتر شما بلافاصله کشته می شود. فکر می کنم یک ((نه)) کافی بود......

در نهایت شما نیز می توانید با مراجعه به این مطلب ، راهنمای قراردادن مقالات خود در صفحه اصلی سایت پردیس گیم را مطالعه کنید ...

نوشته شده در: 13 ارديبهشت 1394
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • دانلود موسیقی متن بازی Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty / Substance (کامل ترین نسخه)
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه، باید وارد شوید!
 

تو shadow warrior اون موقعیت خاص چیه؟
مرغای اسکایریم رو یادش رفته
بخشید بابت اسپم
در این سایت نویسنده ای به نام پویان رضایی است؟
اگه هست میشه نام کاربریش رو بدین
عاغا خوبه ک gta عواقب نداره من ک دوثانیه راه میرم 6تا گربه میکشم دوتا آدم بعد سریع یع ماشین میگیرم میرم دسته جمعی مردمو زیرمیگیرمالبته یه دکمه هم هست میزنی گاهی فحش میده درگیری میشه یه کلت میکشم میزنم به باک یه ماشینی همه میفهمن دنیا دست کیه
جالب بود ممنون از مقاله
جالب بود در ضمن اقای the game longer هر هفته مقاله بزار با مقاله هایی که تو میزاری ادم جرئت نمیکنه با تو رقابت کنه
میگم دختری جان اسنیک اینقدر دلرحمی
دل رحم ؟
نه باوووو
آدمو مجبور میکنن اونوقت تحقیرت هم میکنن مث سریال برره

توی بازی اسپلینتر سل بلک لیست هم یه جا مجبورت میکنن یه آدمو با تیر بکشی
عشق است رز متال 2 --- مخصوصا صدای نازش...!