فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
كوهستان وحشی
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

در كنفرانس Gamescom امسال EA بازی های بزرگی را نشان داد كه یكی از آن ها Need for Speed: The Run بود. نمایش E3 بازی نشان داد كه The Run كاملاً شما را داخل ماشین قرار نمی دهد و مراحلی را هم باید با پای پیاده و با استفاده از صحنه های QTE طی کنید. نمایش Gamescom كاملاً مربوط به ماشین سواری بود و اینبار بر خلاف قبل، این مرحله در روز اتفاق می افتد. نمایش بازی با صحنه هایی از تریلر قبلی آغاز می شود و گفته می شود كه شخصیت اصلی بازی كه جك (Jack) نام دارد، تحت تعقیب پلیس است و باید در این حین مسابقه ای بزرگ از سن فرانسیسكو تا نیویورك را پیش ببرد و در آن اول شود.

200 راننده دیگر هم همراه او در این مسابقه هستند و جایزه نفر اول، 25 میلیون دلار خواهد بود. جیسون دیلانگ (Jason DeLong) تهیه كننده بازی می گوید كه The Run همانند آمریكا خیلی بزرگ است و شما در تمام بخش های این ایالت مسابقه می دهید. از بیابان گرفته تا كوهستان های برفی، از مزرعه های سبز تا خیابان های شهر و جنگل، همه محیط های متنوعی هستند كه شما در آن ها مسابقه می دهید. دیلانگ می گوید كه شما باید علیه خطرهای طبیعی (طوفان های شن، مه و بهمن) هم مسابقه دهید. نمایش بازی در رشته كوه های راكی واقع در ایالت كلرادو اتفاق می افتد و جاده های این كوهستان به خاطر برف شدید و خطر بهمن فعلاً بسته شده اند و این بدین معنی است كه اینجا بهترین جا برای مسابقه است، چون هیچ ماشین دیگری در جاده وجود ندارد.

كوهستان بزرگی پیش روی شما است كه همه جای آن را برف گرفته و شما باید در لبه دره های وسیع، رانندگی كنید. از آنجایی كه بازی با موتور Frostbite 2 ساخته شده، محیط بازی بسیار زیبا و وسیع است. ما قبلاً محیط های برفی را با موتور Frostbite 1 در Bad Company 2 دیده بودیم و واقعاً پیشرفت را می توان با این نمایش حس كرد. دورنماهای بسیار وسیع با رشته كوه های بلند و نمای خوفناك دره ها بسیار دیدنی هستند. با وجود محیط های زیبا، متأسفانه طراحی ماشین ها خیلی ضعیف است و نسبت به نمایش E3 هیچ تغییری نكرده اند. كیفیت پایین ماشین ها وقتی بیشتر نمایان می شود كه در كنار محیط زیبای آن قرار می گیرند.

در مسابقه ای كه در حال انجام است، فقط دو شركت كننده وجود دارند، شما و یك شخص دیگر كه باید در این كوهستان خطرناك با هم رقابت كنید. سبك این مسابقه خیلی شبیه به دوئل های Carbon است و هلیكوپتر پلیس هم در همین حین دنبال شما است و راكت های خطرناكی به سمت ماشین ها شلیك می كند. هلیكوپتر پلیس با شلیك یك راكت به سمت كوهی در روبرو، سعی می كند با ایجاد بهمن جاده را ببندد و باعث توقف شما شود. سقوط بهمن بسیار زیبا طراحی شده و تكه های بزرگ برف با فیزیك عالی بازی سقوط می كنند و فشار این بهمن باعث خم شدن درخت ها هم می شود. از آنجایی كه سرعت شما بسیار زیاد است، ماشین جك از میان تكه های برف می گذرد و جان سالم به در می برد.

گرافیك ضعیف ماشین ها باعث شد كه از اینجا به بعد نمایش كاملاً از نمای جلوی ماشین پخش شود و ما تا آخر دمو نمای خارجی ماشین را نمی بینیم. پلیس در نقاط مختلف جاده با شلیك راكت سعی می كند بهمن ایجاد كند، این صحنه ها خیلی سینمایی و هیجانی هستند و صداگذاری سقوط آن ها هم بسیار واقعی كار شده است. اگر سرعتتان را كم كنید، زیر بهمن گیر خواهید كرد و اگر هم زیاد سریع بروید، ممكن است روی سطح لیز جاده سر خورده و به ته دره سقوط كنید. پس تمركز ركن اصلی در این مسابقه است. در داخل یك تونل، جك موفق می شود از رقیب خود جلو بزند، ولی كمی جلوتر با سقوط بهمن و كج كردن مسیر دوباره ماشین او عقب می ماند.

ذرات ریز برف به زیبایی به سمت دوربین می آیند و تكه های بزرگ با سقوط روی ماشین باعث برفی شدن تصویر و ماشین ها می شوند. همانند قبل، نیتروژن هم در The Run وجود دارد و شما می توانید با زدن نیتروژن در چنین جاده های خطرناكی، واقعاً ریسكی هیجان انگیز انجام دهید! كمی جلوتر، بهمن شدیدتر می شود و تكه های بزرگ سنگ ها سقوط می كنند. باید یك چشمتان به جاده و چشم دیگرتان به تخت سنگ های در حال سقوط باشد تا به آن ها برخورد نكنید. گاهی دو تخته سنگ بزرگ در جاده می افتند و فقط به اندازه رد شدن یك ماشین بین آن ها فاصله است و باید خیلی دقیق تنظیم كنید كه از میان آن ها عبور كنید. دوباره وارد یك تونل دیگر می شویم.

اینبار به خاطر ریزش بهمن، برق تونل قطع و وصل می شود و خاك به پایین می ریزد و كمی جلوتر چراغ ها كاملاً خاموش می شوند و در تاریكی مطلق باید چراغ های ماشین را روشن كنید و خیلی با دقت رانندگی كنید. از آنجایی كه The Run در همه موارد یك بازی كاملاً سینمایی است، موسیقی آن هم از این قاعده مستثنی نیست و به جای آهنگ های لایسنس شده، از قطعات سمفونی سینمایی استفاده شده كه واقعاً به درد چنین صحنه های هیجانی ای می خورد. هر چه جلوتر می رویم، بهمن بیشتر می شود و اینبار برای نجات یافتن باید در كنار كوه ها حركت كرد كه ریزش های سنگین بهمن به سمت راست جاده بریزد و باعث مدفون شدن جك نشود.

صداهای مهیبی از كوهستان می آید، به طوری كه انگار كل كوه در حال فروپاشی است. جاده تنگ تر می شود و اینبار حادثه ای مهیب اتفاق می افتد. پلیس كوهستان روبرو را كاملاً بمب باران می كند و بهمن بسیار عظیمی از روبرو به سمت ماشین می آید و ناگهان در این صحنه نمایش به پایان می رسد و اعلام می شود كه Need for Speed: The Run در تاریخ 15 نوامبر امسال عرضه خواهد شد. نمایش بازی بدون شك خیلی خیره كننده و سینمایی بود و گرافیك محیط ها بسیار جذاب بود. ریزش بهمن و سنگ جلوه ای تازه به سری Need for Speed داده بود و انتظار می رود با بازی بسیار قوی ای روبرو باشیم. هر چند طراحی گرافیكی ضعیف ماشین ها از بی نقص بودن نمایش بازی كاسته بود.

نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 6 شهريور 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Need for Speed: The Run
  • Need for Speed The Run
  • Need for Speed: The Run
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

چیز باحالی شده
این چنین بازیها رو نمی شه رهاش کرد
ترکیب hot pursuit & most wanted و !!!! dead space
این نسخش حرف نداره
اگه سبکش سینمایی بصورت موفق باشه وبتونه هیجان رو با روخ nfs خودمون به بازیباز منتقل کنه مطمئنا موفق میشه
امیدوارم
من عاشق بازی ماشینم اگه عمری موند تا آومدنش میخرمش (اگه تونستم)
یه بازی ریسینگ متوسط....