فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
یك روز با Battlefield 3
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

چند وقت پیش سایت VG247 و Eurogamer مسابقه ای گذاشتند كه با شركت در آن می توانستید به قید قرعه به كشور سوئد رفته و وارد استودیوی DICE شوید و بازی Battlefield 3 را انجام دهید. حالا پس از این كار، گزارشی بخوانید از ماجرای بازی كردن Battlefield 3 در استودیوی DICE. یكی از این شركت كنندگان پس از انجام بازی می گوید: "تجربه Co-Op بازی واقعاً عالی است. از هر دقیقه بازی لذت بردم. بخش Co-Op بازی یك تجربه بی معنی و بزن و برو نبود. كار تیمی و شناسایی دشمنان خیلی در این بخش اهمیت دارد." مرحله نمایش داده شده، در یك انبار پر از اتاق اتفاق می افتاد كه مبارزه به خیابان و یك نبرد بزرگ كشیده شد.

شما می توانستید با استفاده از دوربین های مادون قرمز دشمن ها را از فواصل دور ببینید. یكی از شركت كنندگان كه بازی را روی PC انجام داده بود، می گوید: "خیلی خوشحالم كه مرحله Co-Op بازی واقعاً حس همكاری را داشت و مثل سایر بازی ها نبود كه شبیه همان بخش تك نفره باشد با این تفاوت كه دو نفر در آن بازی می كنند. همچنین آزادی عملی كه برای انتخاب سبك پیشروی بازی انجام شده بود، خیلی زیاد بود. هر طور كه بخواهید بازی را پیش ببرید، اسلحه در اختیارتان هست." شخصی دیگر می گوید: "اگر چه من بخش Co-Op را با شخصی دیگر كه زیاد به سبك FPS وارد نبود بازی می كردم، ولی متوجه شدم که بخش Co-Op بازی به شدت شما را مجبور می كند كه به صورت تیمی كار كنید."

یكی از شركت كنندگان پس از انجام مرحله Operation Guillotine به شوخی می گوید: "خیلی نا امید شدم... هیچ دایناسوری در بازی نبود و بازی در اسكاتلند هم اتفاق نمی افتاد." پس از اینكه او می گوید كه واقعاً از این مرحله لذت برده، ادامه می دهد: "مرحله شب این بازی واقعاً متفاوت تر از سایر بازی ها بود." مرحله از بالای یك تپه شروع می شود كه باید به پایین و به سمت دیوارها بدوید. یکی دیگر از بازیکنان حاضر، از مورد دیگری از این مرحله لذت برده بود: "صداگذاری شاهكار بود و باور كردن چنین نورپردازی روی كنسول سخت بود. حقیقتاً حس مبارزه در یك نبرد واقعی در یك محیط بسیار بزرگ را حس كردم."

افراد زیادی بودند كه از صداگذاری بازی خوششان آمد و یكی از آن ها می گوید: "واضح است كه DICE زمان زیادی برای تمركز روی صداگذاری بازی انجام داده است. همانند بازی های قبلی این شركت، صداگذاری واقعاً بی عیب و نقص بود. انفجارها خیلی مهیب و صدای شلیك اسلحه ها خیلی قوی بود." DICE برای ضبط صداهای بازی به ارتش سوئد رفته و آنجا كار صداگذاری را انجام داده است. یكی از شركت كننده ها که از انیمیشن های Battlefield 3 لذت برده، می گوید: "وقتی مشاهده می كنید که یكی از هم تیمی های شما زمین می خورد و تلاش او را برای بلند شدن می بینید، واقعاً دلتان می خواهد که به او كمك كنید. انیمیشن ها واقعاً مثل حركات طبیعی انسان ها بودند و طراحی چنین مواردی به واقع سخت است. شما حس می كنید که در جنگی واقعی، با انسان هایی واقعی هستید.

چیزی كه من از آن خوشم نیامد، بعضی لحظات اسكریپت شده بودند. وقتی به سمت یك در رفتم كه یك دشمن سعی داشت با لگد آن را باز كند، بازی به طور خودكار صحنه آهسته شد تا روی هوا به او شلیك كنم. به نظرم در كنار این موضوع كه بازی شما را غرق در خود می كند، این صحنه ها ممكن است كمی غیر واقعی جلوه كنند." پس از بازی كردن بخش Co-Op و Campaign، حالا نوبت این بود كه شركت كننده ها در كنار تهیه كننده بازی، پاتریک بچ (Patrick Bach) بنشینند و در مورد بازی صحبت كنند. پس از یك شروع سرد، كم كم بحث داغ شد و همه نوع بحثی صورت گرفت. خصوصاً اینكه نمی توانید در این بازی به مردم بی گناه شلیك كنید.

پاتریك می گوید: "تهیه كننده ما نمی خواست بازی ای بسازد كه وارد آن شوید و برای سرگرمی مثل دیوانه ها مردم بی گناه را بكشید و فیلم آن را برای خنده روی YouTube قرار دهید. او نبردی بزرگ بین تانك ها، جت ها و سربازها می خواست. واقعاً ناراحت شدم از اینكه مردم می گویند چرا آزادی عمل در بازی وجود ندارد. واقعاً چنین افرادی باید كمی بزرگ شوند. چنین موارد حاشیه ای، بازی را از اصل خود دور می كند. ما به تمام نسل ها نیاز داریم و قصد نداریم كسی را با بازی خود نگران كنیم و قصد داریم با حقایق، زشتی و ترسناك بودن جنگ را نشان دهیم." یكی از شركت كنندگان در مورد حرف های بچ می گوید: "واقعاً حرف های پاتریك در مورد فكرهای بازی و موقعیت آن در بازار من را تكان داد."

در مورد بحث بین Battlefield و Modern Warfare به نظر DICE دیگر توجه ای به این موضوعات نمی كند. پس از پایان یافتن این دیدار، یكی از شركت كنندگان می گوید: "ملاقات با كارمندان دوست داشتنی DICE به من نشان داد كه آن ها چقدر زمان و توجه برای بازی خود گذاشته اند و واقعاً به چیزی كه می سازند ایمان دارند." شخصی دیگر می گوید: "فكر نمی كنم این بازی دیگر زیبا باشد، چون كلمه زیبا پاك بودن را نشان می دهد، ولی Battlefield 3 یك جنگ روی كامیپوتر است. هیچ زیبایی در خاك و خون نیست. این بازی زیبا نیست، چون خیلی واقعی است. نمی توانم تا زمان عرضه بازی صبر كنم. فكر كنم پس از مدت ها بالاخره بازی ای پیدا شد كه مرا از سر Team Fortress 2 بلند كند و به سمت خود بكشد."

نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 30 شهريور 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Battlefield 3
  • Battlefield 3
  • Battlefield 3
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

اشتباه لپی شد.منظورم MW3  بود...
اشتباه لپی شد.منظورم MW3  بود...
اشتباه لپی شد.منظورم MW3  بود...
البطه از نظر داستانی بتل مسلما بهتره.من داستان 6 MW رو  زیاد دوست نداشتم.black ops به نظرم از MW6 بهتر بود داستانش.اما باید دید امسال چیکار میکنن.1 اشکال call تا قبل از black ops این بود که با دسته xbox روی  p جواب نمیداد.اما black ops کار میکرد
باید جفتشو گرفت و تست کرد.هر کی 1 سلیقه ای داره.من که جفتشو میخرم.و حتما با هر 2تاش حال میکنم.حالا یکیش بهتر از اوون یکی باشه.چه اشکال داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بچه ها مرحله تهرانش تو پارک جنگلی لویزونه احتمالا دارن با لویزونیا میجنگن
راستی هتل تهران کجاست؟
فکر کنم سازندش از تهران فقط برج میلادشو دیده؟
منم چون ایرانیم مرحله تهرانو با چشم بسته بازی میکنمو کلی میخندم
و یاد این سخن می افتم: شتر در خواب بیند پنبه دانه
قابل توجه امریکاییها
خوبه ولی به call of duty:modern نمیرسه
age mikhayd amator bashid va gbe gerafik ahamiyat bedid faghat bf vali age az bazi chizi bedoonid mw3