فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
فریاد پیروزی
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

فوتبال قطعاً پر طرفدارترین ورزش دنیا و یکی از سرگرمی های همه ساله کاربران دنیای بازی های کامپیوتری است. امسال EA Sports با تغییرات فراوانی که در FIFA 12 ایجاد کرده، این نسخه را برای هواداران این سری از بازی ها هیجان انگیزتر کرده است. هر چه باشد، سری FIFA یکی از پر درآمدترین بازی های ورزشی دنیا، بخصوص برایEA  است و آن ها هم دوست ندارند با عرضه یک بازی ضعیف، هم فروش این عنوان را از دست بدهند و هم طرفداران را ناراضی کنند.

گرافیک

اصولاً در بازی هایی که هر سال عرضه می شوند، نمی شود انتظار تغییرات اساسی در گرافیک را داشت. FIFA 12 در مقایسه باFIFA 11  تغییرات اساسی ای به لحاظ گرافیک نکرده و همان طور که سازندگان به آن اشاره کرده بودند، مشکلات این قسمت را برطرف کردند و اصلاحات گوناگونی در آن به وجود آوردند. در این نسخه شاهد انیمیشن های فوق العاده روان تر و سریعتر خواهید بود. طراحی استادیوم ها همچنان بسیار عالی است و بازی کردن در آن ها هیجان خاصی دارد. طراحی چهره فوتبالیست های معروف مانند مسی، کریستینو رونالدو، جابی و... واقعاً خوب کار شده، اما چهره بازیکنان معمولی مانند ستاره ها عالی نیست و می توان گفت که خوب طراحی شده اند.

نورپردازی هایی که برای بازی های شب طراحی شده، رنگ و روی خوبی به استادیوم ها بخشیده اند. 55 استادیوم مختلف بصورتی بسیار عالی در بازی طراحی شده اند و سازندگان به کیفیت زمین و دیگر مسائل آن هم توجه کرده اند. البته اگر دوست دارید، جزئیات بازی را از نزدیک مشاهده کنید و شاهد انیمیشن های شگفت انگیز به کار رفته در بازیکن ها باشید، پیشنهاد می کنم، سری به قسمت Be A Pro بزنید. لازم به ذکر است که امکانات بسیار بهتری برای این بخش در نظر گرفته شده که در بین آن ها می توان به قسمت ویژه ای که برای طراحی صورت در نظر گرفته شده، اشاره کرد.

موسیقی/صداگذاری

گزارش بازی ها همچنان عالی هستند. بر خلاف نسخه های گذشته، اینبار دو تیم گزارشگری در بازی حضور دارند و بازی های مختلف را گزارش می کنند. تیم اول از مارتین تایلر (Martin Tyler) و آلان اسمیت (Alan Smith) تشکیل شده است. مهارت تایلر در گزارش مسابقات باعث شده که همانند سال های گذشته، شاهد گزارش های فوق العاده ای در این بازی باشیم. تایلر توضیحات فوق العاده ای درباره استادیوم ها، بازیکن ها، مسابقات خاص همانند ال کلاسیکوی اسپانیا و اتفاقات رخ داده در بازی می دهد. با شنیدن گزارش او اطلاعات بسیار خوبی را بدست خواهید آورد. در نسخه های قبلی آقای اندی گری (Andy Gray) در کنار مارتین تایلر به تفسیر بازی می پرداخت، اما به دلیل مشکلات خاصی که گری در گزارش یک بازی فوتبال به وجود آورد، EA او را از این سری از بازی ها کنار گذاشت و بجای او از آقای آلان اسمیت استفاده کرد.

اسمیت به خوبی حمله ها، گل ها و صحنه های حساس بازی را تفسیر می کند و توضیحات او گزارش تایلر را کامل تر می کند. تیم دوم گزارشگری بازی از اندی تانسند (Andy Townsend) و کلایو تایلدسلی (Clive Tyldesley) تشکیل شده که به طور پیش فرض صدای آن ها را در برخی تورنومنت ها خواهید شنید. البته این امکان هم در بازی طراحی شده که بتوانید گزارشگر ها را تعویض کنید و هر شخصی را که دوست داشتید، به عنوان گزارشگر در بازی قرار دهید. EA Sports بیش از 10000 دیالوگ از گزارشگران در بازی قرار داده و به همین دلیل با کوچکترین اتفاقاتی که در بازی رخ می دهد، سخنی از گزارشگران را می شنوید. از دیگر نکات جالب این نسخه، صدای تشویق تماشاگران است. تماشاگران به خوبی تیم های خود را تشویق می کنند و صدای شعارهای آن ها به خوبی در بازی شنیده می شود. حتی می توانید صدای تشویق برخی از بازیکنان را هم بشنوید. مانند هر سال، موسیقی های زیادی برای بازی لایسنس شده اند که در منوهای مختلف می شنوید. موسیقی هایی که شنیدن آن ها قبل از بازی می تواند روحیه را افزایش دهد.

گیم پلی

FIFA 12 نسبت به هر نسخه دیگری از این سری از بازی ها شاهد تغییر در گیم پلی بوده است. EA Sports با خلق Impact Engine مخصوص این عنوان، چالشی جدید را پیش روی بازیکنان قرار داده است. یکی از اولین تغییراتی که IE در بازی به وجود آورده، روان تر شدن حرکت بازیکنان و افزایش چشم گیر انیمیشن هایی است که برای حرکات بازیکنان طراحی شده اند. بازیکنان بسیار عالی می دوند و نمایش های خوبی را از خود نشان می دهند. IE باعث شده که برخوردهای بازی بسیار طبیعی تر به نظر برسند. بازیکنان با برخورد از قسمت های مختلف بدن به بازیکنان حریف، با شکل و شمایلی خاص تعادل خود را از دست می دهند.

نبردهای تن به تن برای گرفتن توپ نیز در این نسخه بسیار خوب هستند. اینبار می توانید زمانی که به بازیکن حریف نزدیک شدید، با نگه داشتن دکمه B (در نسخه Xbox 360 یا PC) در حرکت رو به جلوی بازیکن حریف اختلال ایجاد کنید. البته افراط در انجام این کار، باعث می شود که داور خطا بگیرد. کلاً در این بازی نحوه دفاع کردن بسیار تغییر کرده است. این تغییر باعث شده که بازیکنان با روندی تازه در مسابقات روبرو شوند. اینبار علاوه بر اینکه با نگه داشتن دکمه A می توانید توپ را بدست بیاورید، می توانید با استفاده از دکمه B و حتی X که باعث تکل کردن بازیکن می شود، بتوانید توپ ها را بسیار بهتر بدست بیاورید.

همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که با زدن دکمه B می توانید برای بازیکن حریف پا بیندازید تا بتوانید توپ را بگیرید. البته انجام اشتباه این حرکت نیز باعث خطا می شود. در طول این عنوان و در هر بخشی که بازی کنید، میزان مشخصی XP به شما داده می شود. این XPها Level شما را مشخص خواهند کرد. هر چه Level شما بالاتر برود، می توانید جایگاه خود را در Leaderboard جهانی بازی تغییر دهید. دیگر تغییراتی که IE در بازی ایجاد کرده، سیستم پاسکاری بازیکنان با یکدیگر است. سرعت پاس ها بالا رفته و همین موضوع سرعت حرکت از دفاع به حمله بازی را افزایش داده است. پاس ها کاملاً بر اساس میزان قدرت و جهتی که می خواهید ارسال می شوند.

پس باید در ارسال پاس ها کمی بیشتر دقت کنید. شوت های از راه دور بسیار خوب شده اند و کاملاً می توان حس شوت کردن را در بازی احساس کرد. کلاً حرکات پا به توپ در این عنوان بسیار پیشرفت کرده و دقیقاً می توانید برخورد پای بازیکنان با توپ را حس کنید. هوش مصنوعی بازیکنان تقویت شده و حرکات بدون توپ آن ها فوق العاده است. بازیکنان بدون توپ می توانند به خوبی خودشان را در موقعیت های خوبی قرار دهند. مودهای آنلاین بازی نیز بسیار هیجان انگیز هستند و باعث شده که بازیکنان زیادی این عنوان را در قسمت آنلاین تجربه کنند. مودهایی هم که برای قسمت تک نفره در نظر گفته شده که چیز جدیدی نیستند و همان هایی هستند که در نسخه قبلی دیده شدند. در آخر نیز باید به این موضوع اشاره کرد که در ابتدای بازی، آموزش هایی برای تغییراتی که در بازی به وجود آمده، قرار داده شده که توصیه می کنم حتماً آن ها را ببینید و تمرین های خواسته شده را انجام دهید.

نتیجه گیری

FIFA 12 قطعاً بهترین شبیه ساز فوتبال امسال است. بازی ای که پیشرفت هایش کاملاً محسوس است و تمام بازیکنان می توانند تغییرات در گیم پلی و شکل ظاهری بازی را مشاهده کنند.

نویسنده: مجید نوردوست

نوشته شده در: 10 مهر 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • FIFA Soccer 12
  • FIFA Soccer 12
  • FIFA Soccer 12
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

سلام میخواستم ببینم چجوری باید جام باشکاه ها بازی کرد؟
فیفا بهترینه
 
واقعا شاهکاره...
بلاخره بعد از مدت ها انتظار اکثر نمرات Fifa 12 منتشر شدند، البته هنوز سایت های زیادی مانده اند که نمره خود را تا اکنون اعلام نکرده اند. به نظر می رسد EA Sports امسال نیز گل کاشته است! نمرات منتشر شده را در زیر می توانید ببینید. تا اکنون میانگین نمرات بالای 90 بوده است.

Eurogamer – 9/10
IncGamers – 9/10
Metro – 9/10
OXM – 9/10
VideoGamer 9/10
Gamestar (German) – 91/100
CVG – 9.3/10
JeuxVideo – 18/20
HardGame2 (Spanish) 9/10
IGN – 9.5/10
سلام
من یه pes باز تقریبا حرفه ای هستم و اگه اشتباه نکرده باشم از نسخه 2000 دارم pes بازی میکنم تا 2011
اما بنا به دلایلی تصمیم گرفتم فیفا و Pes رو باهم مقایسه کنم
دموی نسخه های 12 هر دو رو تهیه کردم و با دقت بازی کردم و حواسم به گل زدن یا گل نخوردن نبود و تمام حواسم رو به گیم پلی بازی ، انیمیشن های بازی ، جو بازی و استادیوم ، هواداران ، داوری ، حرکات بازیکنان ، پاس ها ، شوت ها ، دریبل ها ، دویدن ها ، شادی ، عکس العمل گل زدن و گل خوردن ، حرکات دروازبان ها ، پنالتی ، ضربه کاشته و... خلاصه زیر و بم این دو نسخه رو زیر نظر گرفتم و حدود 2-3 هفته ای کارم شده بود بازی نسخه های دموی اینا و با تمام تیم های حاضر در دمو بازی کردم و نتیجه گرفتیم هر دو بازی خصوصیات خاص خودشونو دارن و انتخاب یکی برای خودم مشکل بود.
من فیفا رو انتخاب کردم و بعد از چندین سال تصمیم گرفتم pes رو بذارم کنار و حالا فیفا رو خریدم و از دیروز نصب کردم و شروع کردم.
برتری های فیفا که برای خیلی جذاب بود : گیم پلی فوق العاده که نسبت به pes واقعا بهتر بود. منی که pes رو بازی عالی میدونستم حالا فیفا رو رویایی می دونم و واقعا از بازی با فیفا لذت میبرم. فیفا بازی نیست واقعیته!
حرکات بازیکنان ، پاس کاری ، شوت ، دفاع ، حمله و... واقعا مانند یه فوتبال واقعی است که من یکی اشکم دراومده و همش یا میبازم یا مساوی میکنم و فقط یکی دوبار برنده شدم اونم با رئال که الان توره از من سیتی و روبینیو از میلان رو خریدم و هنوز مشکل دارم ، شاید بخاطر اینکه pes بازی میکردم و گل زدن تو pes مثل آب خوردن بود برام اما اینجا کم اوردم... لطفا اگه سایتی چیزی هست که آموزش بده این فیفا رو مخصوصا پنالتی گرفتن رو ممنون میشم!
چندتا سوال دارم که فیفا بازهای عزیز منو که تازه به جمعشون پیوستم رو راهنمایی کنند:
اول که همون آموزش بازی کردن ، دریبل ، پنالتی و... رو بهم یاد بدین!
دوم نفهمیدم کجای بازی باید برم که مثل Pes مسترلیگ باشه ، به سوی افسانه شدن ...؟!!
سوم بازیکن درست کردم و فولش کردم 99 ولی تو لیست بازیکنانم نیست و از قسمت manager که وارد بازی شدم که فکر کنم همون مسترلیگ pes هست بازیکنی که ساختم نیست! یعنی بازیکنی که ساختیم تو این قسمت نمیاد؟!؟
لطفا منو راهنمایی کنید که دارم دیوونه میشم میخوام فیفا رو اونجور که میخوام بازی کنم...
منتظرم...
رو pc پرو بهتره به نظرم گرافیکشم خیلی بهتره از فیفا هستش.یکی از برتریای فیفا که به چشم میاد صداگذاریشه.
گزارش بازی و تشویق تماشاگرا خیلی خوب کار شده.
اقا شمایی که مشکل توو اجرای بازی داری این 2علت داره !!! سیستم عامل شما ممکنه خراب باشه-کارت گرافیکت آپدیت نباشه
 
سیستم دفاعش فوق العاده است !!! شما بلد نیستی واقعا دفاع کنی تقصیر سیستم ننداز !!!لابد مثل PES خوبه که با نگه داشتن یک دکمه هم به دنبال بازیکن برود و اونو تحت فشار قرار بده و بعد هم توپ ربایی کنه !!!
هزار بار گفتم دعوا نکنید سبک دو بازی متفاوته ... مثل این میمونه که NFS Shift رو با Dirt یا F1 مقایسه کنید !!!! همه خوبن ... اما این یه حقیقته که FIFA شبیه ساز فوتبال حقیقی هست و PES یه فوتباله جذاب و رویایی هست !!!!برای همین توو کشورای اروپایی و آمریکایی که فوتبال حقیقی براشون مهمه فیفا فروشش چندین برابره PES هست !!! ولی اینم بگم که شما میری PES میخری 30% علت خریدش حضور تیم ملی ایران و رقابت های ملی هست که فیفا این رقابت هارو زیاد بهش اهمیت نمیده و اگر روزی این اتفاق بیافته مطمئنن شما PES نمیخرین !!!
درس نمیخونیا معلومه.من نگفتم دفاعش ضعیفه.گفتم سیستم دفاع کردنش خوب نیست.زیاد گیم بازی نکن یکمم درس بخون.
پسر جان تو مثل اینکه بلد نیستی و رو پایین ترین لول بازی میکنی.top player پرو رو بازی کن با این مقایسه کن.زیادم خوتو اذیت نکن اگه نشد.