فروشگاه گیفت کارت
 
خرید گیفت کارت
من آماده ام رئیس بزرگ "قسمت دوم"

چگونه می توانم مقالاتم را در پردیس گیم قرار دهم  ؟ اینجا را بخوانید !

درود بر کاربران پردیس گیم . طی مقالاتی با عنوان "من آماده ام رئیس بزرگ" به مرور داستان شخصیت بزرگ Big Boss و نسخه های سوم و Peace Walker و Ground Zeroes خواهیم پرداخت .Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ادامه ای بر داستان این سه اثر است تا سه گانه Big Boss تکمیل شود و اگر شما نسخه های قبلی را تجربه نکردید برای تجربه The Phantom Pain توصیه می کنیم این مقالات را حتما مطالعه کنید .

مطالعه قسمت اول مقاله

قسمت دوم مقاله : داستان Metal Gear Solid: Peace Walker و Ground Zeroes

Metal Gear Solid: Peace Walker

داستان Peace Walker در کاستاریکا و چهار سال پس از حوادث نسخه ی Prtable Ops رخ می دهد. اسنیک (که پس از حوادث MGS 3 این بار لقب بیگ باس را با خود به همراه دارد) حال پس از خروج از ارتش آمریکا، گروه تحت رهبری خود را اداره می کند. نام این گروه Militaires Sans Frontières یا به اختصار MSF است. Kazuhira Miller دوست و یار اسنیک، او را در اداره ی این گروه همراهی می کند.

شروع داستان

چهار سال پس از حادثه ی San Hyeronym، اسنیک و کاز یک گروه کوچک به نام Militaires Sans Frontières را در سواحل کلمبیا رهبری می کنند. در یکی از روزها پس از تمرین اسنیک با افراد ارتش خود، دو نفر به نام های Ramon Galvez و شاگردش Paz Ortega Andrade برای ملاقات به محل آن ها می آیند. گالوز قصد استخدام MSF برای شناسایی گروهی نظامی که فعالیت هایی را در کاستاریکا انجام می دهند دارد.

اسنیک در ابتدا از انجام این عملیات خودداری می کند تا اینکه پاز نوار کاستی را به او نشان می دهد که رضایت اسنیک را برای انجام این عملیات به دنبال دارد. در این نوار صدای باس (The Boss) ضبط شده است! باس که پیش از این (در انتهای SE) به دست اسنیک کشته شده بود در کمال تعجب زنده است و حال اسنیک دلیلی خوب برای انجام این عملیات دارد. زمانی که اسنیک به کاستاریکا می رسد، با بررسی محیط متوجه می شود که آن ها (ارتشی که گالوز برایاسنیک شرح داد) سلاح های اتمی به همراه دارند.

پس از جست و جو در محیط و نجات چیکو اسنیک به محلی می رسد که دو نفر در حال بحث هستند. این دو نفر Coldman یکی از افراد بالارتبه CIA و Huey Emmerich (از طراحان پروژه ی Peace Walker) هستند. کلدمن قصد دارد یک موشک هسته ای (تحت پروژه ی PW) پرتاب کند. Huey (که فلج است و بر روی صندلی چرخ دار می نشیند) قصد دارد تا مانع کار او شود اما کلدمن به حرف Huey گوش نکرده و او را از پله ها به سمت پایین پرت می کند. اسنیک که می خواهد کلدمن را متوقف کند با متال گیری مواجه می شود و در یک مبارزه ی نفس گیر موفق به شکست آن می شود.(در این راه Huey اسنیک را راهنمایی می کند) Huey پس از مبارزه ی اسنیک، به او توضیح می دهد که برای متوقف کردن PW باید دکتر Strangelove (که طراح سیستم های هوش مصنوعی PW است) را پیدا کند. اسنیک نیز او را به پایگاه مادر می فرستد تا جزئی از ارتش اسنیک شود.

سرانجام اسنیک دکتر استرنج لاو را پیدا میکند و متوجه می شود که او سیستم های کنترل اولیه PW را بر اساس The Boss طراحی کرده است.

(در اینجا راز صدای ضبط شده ی باس فاش می شود.)

دکتر استرنج لاو به اسنیک توضیح می دهد که قصد دارد پرده از حقایق باس برداردو به گونه ای بی گناهی باس را ثابت کند.

پس از تلاش بیهوده ی اسنیک در جهت نابودی PW، اسنیک با کلدمن مواجه می شود.

کلدمن هدف پروژه ی PW را این گونه توضیح می دهد که اگر کشوری به کشور دیگری موشک هسته ای پرتاب کرد، PW به طور اتوماتیک موشکی به کشور پرتاب کننده شلیک می کند. کلدمن قصد دارد برای اثبات این پروژه را عملی سازد. در این بین گالوز، که اکنون با نام Vladimir Zadornov شناخته می شود، وارد ماجرا می شود و قصد دارد تا Peace Walker را برای روسیه (اتحاد جماهیر شوروی) برباید که با دخالت MSF این کار نتیجه نمی دهد و اسنیک زمان کافی برای نابود کردن Peace Walker را پیدا می کند.

پس از این درگیری، گالوز (Vladimir Zadornov) دستگیر و کلدمن به شدت زخمی می شود. در آخرین لحظات کلدمن PW را فعال می کند که موشکی را به سمت آمریکا پرتاب کند به گونه ای که این طور به نظر رسد که روسیه این کار را کرده است. اسنیک سریعا با مقامات آمریکایی تماس می گیرد و این دسیسه را به آن ها می فهماند اما برای مقابله دیر شده است.

با اینکه کاری برای کنترل این موشک بر نمی آید اما سرانجام باس (که سیستم های PW بر اساس وی طراحی شده) حافظه و آن حس میهن پرستی خود را باز می یابد و PW را به سمت آب های Cocibolca هدایت می کند و به این حادثه پایان می دهد.

در نهایت اسنیک لقب بیگ باس که در گذشته باعث آزار وی می شد را می پذیرد...

پایان

داستان Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

مقدمه

چند ماه پس از حوادث Peace Walker و در ماه مارس سال 1975، بازیکنان دوباره کنترل شخصیت اسنیک (هم چنین شناخته شده با نام رئیس بزرگ و صداگذاری شده توسط آقای کیفر ساترلند) را به دست می گیرند. اسنیک (که کماکان با MSF است) قصد دارد به یک Black Site واقع در خاک کوبا به نام کمپ امگا نفوذ کند.

کمپ امگا در گذشته به عنوان پناهگاه برای مردم فراری کوبا و هائیتی شناخته می شد اما اکنون به یک زندان تبدیل شده است. اهداف این ماموریت نجات Paz Ortega Andrade (که اطلاعات مربوط به محل نگهداری او توسط سایفر به آن ها رسیده) و Chico که توسط Skull Face (فرمانده ی نیروی شبه نظامی XOF و کنترل کننده ی کمپ امگا) دستگیر شده، است.

اسنیک توسط کاز (Kazuhira "Kaz" Miller) و هیوئی (Dr. "Huey" Emmerich) که در مادر بیس MSF (واقع در آب های دریای کارائیب) قرار دارند، هدایت می شود.

شروع داستان

سازمان ملل متحد قصد دارد از Militaires Sans Frontières بازبینی در این راستا که آیا آن ها سلاح اتمی دارند یا نه داشته باشد.(MSF نیز می خواهد وجود سلاح اتمی را از آن ها مخفی نگه دارد) در همین حین اطلاعاتی مبنی بر اینکه پاز زنده است و در کمپ امگا دستگیر شده است به گوش آن ها می رسد.

پیش از این در پی حادثه ی Peace Walker، پاز گم شده و تصور می شد که کشته شده است. وضعیت زمانی پیچیده تر می شود که چیکو در تلاش برای نجات پاز بوده دستگیر می شود. دستگیر شدن هر کدام از آن ها می تواند خطری برای MSF محسوب شود به همین دلیل اسنیک به کمپ امگا فرستاده می شود تا آن ها را نجات دهد و اگر مشخص شد که ان ها مرده اند بفهمد که در هنگامی دستگیری چه چیز هایی را لو داده اند.

اسنیک نیز این را می داند که نجات پاز می تواند اطلاعات با ارزشی از سایفر در اختیار آن ها بگذارد.

اسنیک به هنگام نفوذ به کمپ امگا متوجه می شود که گروهی مرموز (شناخته شده به نام XOF که بر عکس FOX است) در آنجا رفت و آمد دارند و کنترل منطقه را به دست گرفته اند. پس از پیدا کردن چیکو و نجات او، نوار کاستی از چیکو بدست می آید که با توجه به صداهای ضبط شده در آن اسنیک و کاز به این نتیجه می رسند که پاز هنوز زنده است.

بعد از جست و جو و یافتن پاز، اسنیک او را نیز نجات می دهد و با یکی از هلیکوپتر های MSF از کمپ امگا فرار می کنند. در راه برگشت به مادر بیس، چیکو متوجه می شود که درون شکم پاز بمبی کار گذاشته شده است. به کمک پزشکی که درون هلیکوپتر قرار دارد شکم پاز را باز کرده و بمب را در می آورند.

پس از اینکه به مادر بیس می رسند، متوجه می شوند که گروهی در حال حمله به مادر بیس است و آنجا مورد حمله قرار گرفته است. اسنیک با تلاش بسیار موفق می شود کاز را نجات دهد و از آن جا فرار کنند اما دیگر دیر شده و مادر بیس در آتش می سوزد و نابود می شود. کاز نیز می گوید که بازرسی سازمان ملل فقط یک نیرنگ برای حمله به پایگاه MSF بوده است.

پاز که اکنون هوشیاری خود را بدست آورده اشاره می کند که بمب دیگری درون بدن او قرار دارد. پاز موفق می شود خود را از هلیکوپتر به بیرون پرت کند اما بمب در زمانی که پاز به بیرون می پرد منفجر می شود و موج ناشی از انفجار باعث می شود که کنترل هلیکوپتر از دست خلبان خارج شده و به هلیکوپتر دشمن که در تعقیب آن ها بود برخورد کند.

در این هنگام بازی تمام شده و ادامه ی وقایع را باید در MGS V: The Phantom Pain ببینیم...

پایان

نوشته شده در: 27 مرداد 1394
دسته: مطلب متفرقه، Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
  • Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
 
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

در تکمیل صحبت های TheKnight :
آسلات فزند Boss رئیس متوفی اسنیک هستش
با سلام و با تشکر از مقاله ی خیلی خوبتان من خودم خیلی دنبال مطالب و مقالات در مورد این بازی هستم به جرات میتونم بگم داستان این بازی جزو بهترین داستان های موجود در دنیای بازی هستش به لطف استاد کوجیما. اما یه سوال بدجوری درگیر کرده اینه که سولید اسنیک که توی متال گیر چهار هستش همون بیگ باس خودمون یا نه،میجر زیرو کیه، اسلات مگه دشمن باس نیست پس چرا توی فانتوم پین با هم دیگه دوست هستند ممنون میشم اگه جواب بدین
ا
سالید اسنیک پسر بیگ باس هست. البته نه پسر واقعی یه جورایی کپی بیگ باس که تحت پروژه Les efant terribles که برای ساخت سربازات آینده طراحی شده به دنیا اومد. تو این پروژه شش بچه از بدن بیگ باس به وجود آورده بودن که 4 تاشون نا موفق و دوتا شون موفق بود یکی solid و اونیکی solidus اما سالید تنها به دنیا نیومده بود و یه برادر دوقلو هم همراهش به دنیا اومد که liquid نام گرفت.(اونا لیکویید رو اظافی میدونستن و پسر اصلی سالید بود) وقایع سالید اسنیک هم سالها بعد از بیگ باس اتفاق میوفته(سالید: 1998-2014 بیگ باس: 1963-1984)
میجر زیرو هم تو mgs 3 کسی بود که به اسنیک دستور میداد و اونو تو ماموریت همراهی میکرد. ولی بعد ها زیرو گروهی به اسم patriots تشکیل داد که اعضای اصلیش زیرو. اسنیک. ایوا. آسلا و پارا مدیک بودن. زیرو به اسنیک گفته بود که قصدش از ساخت این گروه تحقق آرزوهای باس هستش اما بعدا اسنیک متوجه میشه که زیرو این گروه رو فقط برای منافع خودش ساخته و از گروه خارج میشه.(در آخر تا اونجایی که میدونم فقط پارا مدیک و زیرو تو گروه باقی میمونن)
آسلات هم تو mgs 3 فقط یه مامور مخفی بود که خودش رو به عنوان مامور روسی جا زده بود. و با بیگ باس هیچ دشمنی نداشت
سربازات=سربازان
آسلا=آسلات
ویرایش لطفا
مشاهده 1 پاسخ دیگر
دست شما درد نکنه
ممنون
چه داستان تمیزی داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
برای این که توسط یک استادبزرگ ساخته شده
بخش اصلی Peace walker رو نگفتید
پاز آخرش خیانت میکنه و مشخص میشه که جاسوس بوده و از طرف سایفر یا همون زیرو(که باز باید تو داستان MGS 3 بهش اشاره میکردید که نکردید) فرستاده شده. پاز در نهایت کنترل متال گیر زیک(که MSF اون رو با مهندسی Huey ساخته) در دست میگیره. اما اسنیک اونرو شکست میده و پاز به دریا پرت میشه. و بعدشم داستان Ground Zeros.

EZIO 74 کاربر ماندگار 2 امتیاز 27 مرداد 94، 22:05

با یک دید خیلی کلی به داستان نگاه شده و طبیعی هست که بعضی قسمت ها حذف یا اشاره ی کوتاهی بهش بشه
مثلا همین پاز که اشاره کردین در داستان GZ قسمت شروع داستان پاراگراف دوم آورده شده:
"پیش از این در پی حادثه ی Peace Walker، پاز گم شده و تصور می شد که کشته شده است"
در کل ممنون از توجه و توضیح کاملتون...