موضوع: رفع مشکل اجرا نشدن بازی کانتراستریک

برو به صفحه از 67

فروشگاه هدفون اورجینال بیتس فروشگاه معدن بازی
فروت کرفت
19 بهمن 1392 ساعت 07:04:54 (210 روز پيش)
KarDinaL
زندگي آهنگ زيباي من است ...

تشکر کرده: 579
احساس امروزم:
خوشحال

pc  x360  psp 
KarDinaL13 
 فع مشکل اجرا نشدن بازی کانتراستریک

در بازی های کانتر مانند کانتر ۱٫۶ (CS 1.6 – Counter Strike v1.6) سورس (Counter Strike – Source) و کلا نسخه های هاف لایف (Half Life) در ویندوزهای سون (۷) و ایت (۸) شرکت Microsoft مخصوصا در ویندوزهای ۶۴ بیت با مشکلاتی رو برو هستیم که همه آنها در این پست مورد بررسی قرار داده شده و موارد جدیدی هم در صورت وجود توسط شما در بخش نظرات مطرح شده و در مورد آن هم راه حلی بیان می شود.

توجه مهم اول) قبل از بیان کردن مشکلات عمده اگر بازی را از سی دی های شرکت های ایرانی یا خارجی تهیه کرده اید برای آنلاین بازی کردن اصلا توصیه نمی شه! برای بازی آنلاین حتما باید نسخه اصلی را به همراه آ**ین پچ های بازی و sXe در صورت لازم داشته باشید، در غیر این صورت بازی آنلاین نمی شود و یا از شما شماره سریال و موارد غیر ضروری می خواهد.

توجه مهم دوم) برای اجرای بهتر بازی در درایور غیر ویندوز نصب شود و قبل از اجرای بازی آنتی ویروس و فایروال کلا خاموش شود.

توجه مهم سوم) بازی کانتر یک بازی ویرایش شده از بازی هاف لایف می باشد و ویرایش کردن هر چیزی باگ هایی را هم به همراه دارد! برای حل مشکل خود صبور باشید و مطالب زیر و دیدگاه ها را هم مطالعه کنید. برای دیدن نظرات مرتبط می توانید دکمه های Ctrl + F را فشار داده و کلمه کلیدی خود را در صفحه جست جو نمایید.

توجه مهم چهارم) برای سریع تر رسیدن به پاسخ خود از گوگل بصورت انگلیسی استفاده کنید!

.

مشکل اول) پس از کمی از اجرای بازی یا بارگزاری نقشه (Map Loading) از بازی بیرون می آید و یا هنگ می کند!

دلیل این مشکل می تواند امنیت ویندوز ۸ و نصب بودن بازی شما در درایو ویندوز باشد! برای رفع این مشکل بازی را بطور کامل Uninstall کرده و در درایو غیر ویندوز نصب کنید. دلیل بعدی واصلی این هست که کل پوشه نصبی دارای خاصیت Read only می باشد و در صورتی که در شاخه ویندوز نصب گردد و یا ویندوز ۶۴ بیتی داشته باشید خود بازی نمی تواند چیزی را در خود ذخیره کند و باعث می شود در وسط بازی از بازی بیرون بی یاید. برای حل این مشکل کافیست به آدرس نصبی رفته و کل پوشه را انتخاب و تیک Read only آن را بردارید و برهمه پوشه های داخلی اثر دهید (برای متوجه شدن بهتر می توانید اینجا کلیک کنید و فیلم این قسمت آموزش را مشاهده کنید.) [توجه مهم : یک بار برداشتن Read Only کافیست! دوباره این کار را انجام دهید باز هم می بیند تیک وجود دارد ولی بی تاثیر است!] دلیل دیگر هم می تواند **اب بودن نقشه انتخابی باشد که باید نقشه درست را از اینترنت دانلود و جایگزین کنید یا نسخه دیگری از بازی را نصب کنید.

دلیل بعدی این مشکل در بازی های آنلاین می باشد که بخاطر تاثیر داشتن sXe Injection بر روی بازی اخلالی در آن ایجاد می شود و آن از بازی شما را خارج می کند. با نصب نسخه به روز sXe این مشکل رفع می شود یا اگر نسخه آن به روز است با اجرای دوباره بازی و اجرای sXe با مجوز مدیریت (بر روی میانبر sXe راست کلیک کرده و run as administrator را برگزینید) اجرا کنید این مشکل رفع می شود.

دلیل دیگر هم هماهنگ نبودن Map با نسخه بازی هست و در صورتی که نقشه های دیگر مشکلی نداشتند و تنها یکی یا چند تا نقشه مشکل دارند باید آنها را پاک کنید یا تعویض کنید.

.

مشکل دوم) بازی اصلا اچرا نمی شود و یا در صورت اجرا خطای مانند “Fatal error available memory less than 15 MB” را می دهد

دلیل این مشکل در ویندوز های غیر XP عدم سازگاری با نسخه ویندوز می باشد ولی در ویندوز XP به معنای کم بود حافظه (RAM) هست. برای حل این مشکل هم کافیست به پوشه نصبی رفته و به Properties فایل اجرایی hl.exe یا hl2.exe رفته و در تب Comparability رفته و تیک Run this program… را گذاشته و نسخه ویندوز را بر روی ویندوز XP نسخه Service Pack 2 گذاشته و OK کنید. (در بازی کانتر سورس یا برخی نسخه های بازی یک فایل اجرایی ctstrike.exe یا شبیه این نیز وجود دارد که در صورت اجرا نشدن با روش قبلی باید بر روی این فایل اجرایی هم همان روش را اعمال کرده و نسخه آن را هم روی سرویس پک دو ویندوز XP بگذارید) .

.

مشکل سوم) عدم اجرا و دادن خطایی مانند “Platform Error: Failed to load platform modules”

این مشکل اکثرا روی ویندوز ۸ و نسخه های ۶۴ بیت و بازی کانتر سورس اتفاق می افتد که کمی رفع این مشکل سخت تر از قبلی ها می باشد. دلیل این مشکل هم عدم مطابقت نسخه Steam نصب شده با ویندوز هست و برای حل این مشکل اینترنت و دانلود ۹۰ مگابایت لازم هست. برای حل این مشکل ابتدا به اینترنت وصل شوید ، سپس به Program Files موجود در شاخه ویندوز رفته و در پوشه Steam فایل Steam.exe را اجرا کنید. از شما آپ دیت می خواهد و تقریبا ۹۰ الی ۱۰۰ یا کمتر آپ دیت کرده و پس از نصب یک بار ویندوز را Restart کنید. در شروع مجدد همان فایل را اجرا کرده و به Settings رفته و در تب In-Game تیک Enable steam community in game را بردارید و بازی را اجرا کنید حال بازی اجرا شده ولی خطای stopping hl2.exe را می دهد و از بازی بیرون می آید. برای رفع این مشکل از روش قبلی (مشکل دوم) کمک بگیرید.

.

مشکل چهارم) خطای مربوط به Steam مثلا failed:steam startup و یا موارد مشابه این

اگر با به روز رسانی Steam هنوز با آن مشکل داشتید چاره ای نداریم جز دور زدن آن! برای این کار مراحل زیر رای دنبال کنید.

۱- ساخت میانبر از فایل hl.exe یا hl2.exe بر روی Desktop

2- بر روی میانبر درست شده راست کلیک کرده و Properties را برگزنید و در بخش Target یک فاصله زده و کد زیر را به ادامه آن اضافه کنید :

-nomaster -game cstrike

یعنی برای مثال در بخش Target میانبری که من درست کردم در کل عبارت زیر نوشته شده است :

"D:\MyFiles\Games\CS 1.6\hl.exe" -nomaster -game cstrike

می بینید که علامت ” قبل از عبارت اضافه شده قرار داده شده است. با این کار بازی بدون استریم اجرا می شود.

ویرایش) اگر -steam را نوشته باشید از استیم استفاده می کند. در غیر این صورت خیر!

.

مشکل پنجم) غیرفعال بودن چت در بازی

برخی از دوستان در دیدگاه ها بیان کردند که نمی تونن چت کنن و نوشته دیگران برای اونها نشون داده نمی شه یا مواردی که خطای (#cstrike-chat) رو می ده. برای رفع این مشکل چند راه وجود دارد :

۱- دانلود آ**ین پچ بازی و نصب آن. با جست جو در اینترنت بنا به نسخه بازیتون حالا کانتر ۱٫۶ یا سورس می توانید لینک های پیدا کنید.

۲- ریست کردن تنظیمات. برای این کار کافی هست فایل config.cfg در پوشه های بازی را پاک کنید. (معمولا در پوشه cstrikr موجود هست) توجه کنید که با این کار کلیه تنظیمات بازی Reset to default می شود.

۳- ممکن هست فایل cstrike_english.txt موجود در آدرس cstrike/resource **اب یا پاک شده باشد! نسخه اصلی را از اینجا دانلود و در این آدرس قرار داده یا جایگزین کنید. فایل پیوستی  cstrike_english.txt   172.5K   0 تعداد دریافت ها

.

مشکل ششم) گرافیک کم بازی و عدم ثبات در تنظیمات مشابه

برای رفع این مشکل شما باید چند حالت را تست کنید که بسته به نوع بازی و سیستم شما متغیر هست و نمی شود تنظیم دقیقی را من بنویسم و شما آن را حتما اعمال کنید! ولی با یک تنظیم دیگر برای همیشه مشکل رفع می شود ولی این همیشه یک باری همیشه نمی شود که آن را هم انتهای کلامم عرض می کنم.

برای رفع مشکل به تنظیمات بازی و Video بروید و چندین ComboBox را مشاهده می کنید، یکی دو گزینه DX یا DirectX هست و OpenGL در این مورد برخی سیستم ها با OpenGL مشکل دارند و مجبورا باید روی دایرکت ای***بازی کنید ولی گرافیک OpenGL در نقشه ها و فواصل دورتر بهتر از DirectX می باشد.

با***بعدی رزولیشن صفحه است که آن هم هرچه بیشتر باشد بهتر هست ولی باید با نوع با***اولی تست شود یعنی در برخی موارد مشاهده شده است که OpenGL با رزولیشن بالاوقتی Apply می شود و یک بار بازی را Restart می کنید اعمال نمی شود ولی DirectX اعمال می شود و یا بلعکس! پس بین این دو جعبه نوع گرافیک . رزولیشن باید تست کنید و دقت کنید تراکم رنگ ها ۳۲ بیت باشد و ۱۶ گرافیک بازی را کم می کند ولی حرفه ای های بازی بخاطر Smoke کم در نوع ۱۶ بیتی آن را انتخاب کرده و با آن عادت می کنند.

این ۱۶ بیتی و روزلیشن کم باعث می شود که چپ دستی مطلق یا راست دستی مطلق هم پیش آید که با رفع مشکل ویدئو مشکل راست و چپ دستی هم رفع می شود.

ولی گفتم همیشه این تنظیمات باقی نمی ماند برای مواقعی هست که شما بطور صحیح از بازی خارج نشوید و دفعه بعدی میبینید رزولیشن پایین و تراکم ۱۶ بیتی رنگ ها و چپ دستی را مشاهده می کنید! پس برای ثبات در تنظیمات **وج استاندارد لازم هست.

.

مشکل هفتم) بازی در ویندوز اصلا اجرا نمی شود و هیچ خطایی هم نمی دهد

برای رفع این مشکل sysdm.cpl را در Run اجرا کنید. در ویندوز XP به تب Advance رفته و در ویندوز های بعدی در سمت چپ بر روی Advanced System Setting کلیک کنید. سیس در بخش Performance بر روی Setting کلیک کنید. در پنجره باز شده به تب آ**ی یعنی Data Execution Prevention رفته و روی مورد دوم کلیک کرده و از با***پایین فایل hl.exe یا hl2.exe را اضافه کنید. OK کرده و سیستم را ریستارت کنید.

.

مشکل هشتم) بازی دست چپ شده و با درست کردن از تنظیمات هم به راست بر نمی گردد (با تشکر از اسماعیل عزیز)

این مشکل بخاطر OpenGL می باشد! متن دیدگاه این دوست عزیز در این مورد :

هر کسی که بازی کانترش مشکل داره که دست چپ هست و دست راست نمیشه این کارا که میگم رو بکنین

اول برین گوگل سرچ کنین open gl بعد برنامه رو دانلود کنین و نصب کنین

بعد برین تو بازی setting قسمت video بعد renderer اونجا open gl رو انتخاب کنین مشکلتون حل میشه

.

.

مشکل نهم) هیچ سروری در بازی Add نمی شود

این مشکل از Steam می باشد که برای رفع آن روش اول یک بار خاموش و روشن کردن سیستم هست که با این کار سرویس استیم دوباره فعال سازی می شود. روش بعدی در صورت جواب ندادن Restart این هست که Steam کلا پاک و دوباره نسخه نهایی نصب و اجرا شود و سپس بازی اجرا شود و بازی با مجوز ادمین (راست کلیک و انتخاب Run as administrator) اجرا شود. در صورتی که باز هم مشکل پابرجا بود به ناچار باید بدون Steam بازی اجرا شود که برای این کار هم بالا گفته شده » مشکل چهارم و نوشته قرمز آ** آن…

امیدوارم مشکلتون حل شده باشه ، فکر نمیکنم تو این تاپیک چیزی جا افتاده باشه ....

منبع: get-right

امضای پویای پردیس گیم

KarDinaL آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 
42 کاربر از KarDinaL بابت این پست تشکر کرده اند.
soroush73 , kj95 , Alireza_etzio , PardisGame , DARK DRAGON , HFHCD , killerdani , saharpc , شهاب20 , BLACK LION , mehrshad111 , MEHDI-ETZIO , PEYMAN98 , Jin_kazama , ehsan nissan , ali21 , worldsnas , emin3m021 , crazy player , alexander lord z , Corvo_Attano , arashfiniks , aspirin , ThreeDog , CKzEN , king shahryar , V-Godfather , c9he2013 , Stan , 51sajad51 , naymar jr a , hoseinalavi , mehrdad0cooper , mehdi2030 , mehrda_d , behnam81 , armin1331 , Abayan , محمدعلی127 , A SOTB , armin004 , bazinga , 
19 بهمن 1392 ساعت 14:35:02 (210 روز پيش)
DARK DRAGON
Le[G]enD

تشکر کرده: 64
احساس امروزم:
شاد و سرحال

pc 

مشکل دهم) Error 5899: Metadata file Missing or destroyed -1

این ارور مربوط به عدم مطابقت گرافیک شما با گرافیک انتخاب شده بازی هست.

دو راهکار هست برای حل این مشکل (اولی بهتر هست):

1. وارد پوشه کانتر شده و فایل hl.exe را باز کنید سپس از قسمت Option>video نوع گرافیک بازی را از روی Software روی OpenGL یا D3D (هرکدوم که می بینید درست میشه) بزارید. apply کنید و hl.exe را ببندید. حال بازی کانتر را اجرا کنید. 

مشکلتون به احتمال زیاد حل میشه، اگر حل نشد، روی بعدی تست کنید (مثلا اگر اول OpenGL گذاشتید این دفعه روی D3D بزارید) اگر هم از اول روی OpenGL روی D3D بزارید و برعکس.

2. این راه حال از طریق رجیستری هست که باید مسیر HKEY_CURRENT_USERSoftwareValve خودتون رو پاک کنید و نسخه ای که من بهتون میدم رو Import کنید.

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/c5b01d52b1e1525f1.rar

فقط قبل از ایمپورت فایل رو با نوت پد باز کنید، به خط 91 رفته و یه آدرس هست که باید آدرس مسیری رو بزارید که توش فایل steamclient.dll وجود دارد.

این ارور معمولا روی نسخه های 64 بیتی اتفاق میفته و مربوط به مشکل شما در گرافیک هست.

موفق باشید؛

امضای پویای پردیس گیم

DARK DRAGON آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 
10 کاربر از DARK DRAGON بابت این پست تشکر کرده اند.
saharpc , KarDinaL , شهاب20 , kj95 , mm11 , sedasima20 , akebriadar , agent mehrad , Sniper Jackdaw , armin004 , 

19 بهمن 1392 ساعت 11:38:54 (210 روز پيش)
kobe bryant 24
Heaton
کاربر مجهز به حساب ویژه پردیس گیم

تشکر کرده: 8
احساس امروزم:
عاشق

pc  ps2  x360 
Agentali64 

سلام من امروز اومدم نرم افزار پردیس رو باز کنم ارور زیر رو داد چی کار کنم نرم افزارم چند بار پاک کردم دوباره نصب کردم بازم درست نشد

امضای پویای پردیس گیم

kobe bryant 24 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 

19 بهمن 1392 ساعت 17:50:57 (210 روز پيش)
شهاب20
کــــــــــــاربره بی ارزش.

تشکر کرده: 1120
احساس امروزم:
قاطی کردم

pc  ps4  x360  iphone 
shahab47262 

من وقتی میخاهم به سرور زامبی وصل بشم ارور اتصال میده

چی کار کنم!؟

شهاب20 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 

19 بهمن 1392 ساعت 18:18:12 (210 روز پيش)
saeidf

تشکر کرده: 1852
احساس امروزم:
مریضم

pc  ps3  x360 
yes 

دادش برا من ارور استپ ورکینگ میده میره تو برنامه بعدش این ارور رو میده

ویندوز8.1

64بیتی هم هستش

ما ، هممون پشتِ همدیگه با شعارِ یا زهراییم
ما ، همه کلِّ ایران امسال یکی از اون ١١تاییم
یکی از اون ١١تاییم ! میریم جلو ١١تایی !
با ایمان ما میریم جلو ، بگو یا مرگ یا ایران ، قهرمانیم ما
با ایمان ما میریم جلو ، بگو یا مرگ یا ایران ، قهرمانیم ما

saeidf آفلاین
 نقل قول 
1 کاربر از saeidf بابت این پست تشکر کرده است.
محمدعلی127 , 

19 بهمن 1392 ساعت 19:29:25 (210 روز پيش)
NIKAN
Living 4 Play _ Playing 4 Living

تشکر کرده: 1883
احساس امروزم:
شاد و سرحال

pc  x360  iphone 
N King Z 

مشکل چپ دست بودن به دانلود کاری نداره ها . اکثرا خود بازی اول ارور میده میاد بیرون بعد به صورت software ران میشه که باید رفت توی قسمت video و open gl کرد .

این failed to initalize authentication interface. exiting...  رو هم یه توضیحی میدید جدیدا باهاش مواجهه شدم .

NIKAN آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 
1 کاربر از NIKAN بابت این پست تشکر کرده است.
amir3581 

19 بهمن 1392 ساعت 19:46:53 (210 روز پيش)
ramin 20

تشکر کرده: 164

از وقتی مود زامبی رو ریختم  کلا سیستم بازی بهم خورده  همش هنگ میکنه  هر دفعه یه مشکلی  داره  الان 4 روزه نتونستم بازی کنم    من که از خیر کانتر انلاین گذشتم   همون بازی های خودمو انجام بدم بهتره

ramin 20 آفلاین
 نقل قول 

19 بهمن 1392 ساعت 20:33:21 (210 روز پيش)
41082
اخراج شده

تشکر کرده: 112
احساس امروزم:
غافلگیر

pc 

kobe bryant 24 نوشته:
سلام من امروز اومدم نرم افزار پردیس رو باز کنم ارور زیر رو داد چی کار کنم نرم افزارم چند بار پاک کردم دوباره نصب کردم بازم درست نشد

این کارهایی رو که میگم دقیق انجام بده:
1. نرم افزار Net FremaWork 4.5.1 رو نصب کن.
2. جدید ترین نسخه Microsoft Visual Redistributable رو نصب کن:
2012 : 32 بیت , 64 بیت
2010 : 32 بیت , 64 بیت (soft98.ir)

اگه جواب نداد نرم افزارها رو حذف کن و آخرین ورژن DirectX رو نصب کن(www.sibdownload.com) و بعد نرم افزارتون رو دوباره نصب کن و همچنین این هم اضافه کنم شما ابتدا به مسیر C:/windows/system 32 بروید و فایل d3dx9_39.dRedistributable رو پیدا و حذف کنید.
اگه جواب نداد ویندوز رو با یه ویروس کش آپدیت اسکن کن یا با نرم افزار RegCure ویندوزتو بهینه سازی کن.
اگه حل نشد ویندوزت واقعا مشکل پیدا کرده و باید عوض شه و یه ویندوز7 64 بیت نصب کن.
41082 آفلاین
 نقل قول 
7 کاربر از 41082 بابت این پست تشکر کرده اند.
DARK DRAGON , KarDinaL , PEYMAN98 , شهاب20 , kobe bryant 24 , 34150 , amircmw , 

20 بهمن 1392 ساعت 11:59:32 (209 روز پيش)
kobe bryant 24
Heaton

تشکر کرده: 8
احساس امروزم:
عاشق

pc  ps2  x360 
Agentali64 

41082 نوشته:

kobe bryant 24 نوشته:

اگه جواب نداد نرم افزارها رو حذف کن و آخرین ورژن DirectX رو نصب کن(www.sibdownload.com) و بعد نرم افزارتون رو دوباره نصب کن و همچنین این هم اضافه کنم شما ابتدا به مسیر C:/windows/system 32 بروید و فایل d3dx9_39.dRedistributable رو پیدا و حذف کنید.
اگه جواب نداد ویندوز رو با یه ویروس کش آپدیت اسکن کن یا با نرم افزار RegCure ویندوزتو بهینه سازی کن.
اگه حل نشد ویندوزت واقعا مشکل پیدا کرده و باید عوض شه و یه ویندوز7 64 بیت نصب کن.

ممنون این مشکل بر طرف شد حالا وقتی می خوام با نرم افزار پردیس وصل بشم بازی کنم ارور می ده  اتصال بر قرار نمی شه چند بارم نرم افزار رو پاک کردم دوباره نصب کردم ولی بازم بر طرف نشد از هرکی می پرسم جواب نمی ده موندم چیکار کنم چند بار هم ویندوز عوض کردم بازم درست نشد من نمی دونم مسئولین سایت کجان جواب نمی دن اینم ارور Failed to contact game server

امضای پویای پردیس گیم

kobe bryant 24 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 

20 بهمن 1392 ساعت 15:48:56 (209 روز پيش)
41082
اخراج شده

تشکر کرده: 112
احساس امروزم:
غافلگیر

pc 

kobe bryant 24 نوشته:

41082 نوشته:

kobe bryant 24 نوشته:

ممنون این مشکل بر طرف شد حالا وقتی می خوام با نرم افزار پردیس وصل بشم بازی کنم ارور می ده  اتصال بر قرار نمی شه چند بارم نرم افزار رو پاک کردم دوباره نصب کردم ولی بازم بر طرف نشد از هرکی می پرسم جواب نمی ده موندم چیکار کنم چند بار هم ویندوز عوض کردم بازم درست نشد من نمی دونم مسئولین سایت کجان جواب نمی دن اینم ارور Failed to contact game server

داداش من که تو این کارا (بازی آنلاین) نیستم ولی اینقدر رو مطمنم که سرورش مشکل داره.
41082 آفلاین
 نقل قول 

مجله IMDB