شاتل‌لند - گیم‌سنتر

فروش محصولات MSI

آموزش بازی سازی
آموزش یونیتی
آموزش آنریل انجین 4
آموزش گیم میکر
آموزش آنریل معماری
آموزش بلوپرینت آنریل
آموزش
C# در یونیتی

گرافیک سه بعدی
آموزش تری دی مکس
آموزش مایا
آموزش زیبراش
آموزش سینما فوردی
آموزش مودو
آموزش هودینی

گرافیک دو بعدی
آموزش فتوشاپ
آموزش ایلاستریتور
آموزش ایندیزاین
آموزش کورل دراو
آموزش روتوش چهره
آموزش کپتیویت

تدوین جلوه های ویژه
آموزش افتر افکت
آموزش پریمیر
آموزش موشن گرافیک
آموزش جلوه های ویژه
آموزش نیوک
پلاگین افتر افکت

آموزش مهندسی
آموزش اتوکد
آموزش رویت
آموزش آرشیکد
آموزش وی ری
آموزش سالیدورک
آموزش اسکچاپ

آموزش آهنگسازی
آموزش کیوبیس
آموزش استودیو وان
آموزش ایبلتون لایو
آموزش موسیقی متن
آموزش آدیشن
میکس و مسترینگ

موضوع: FIFA 17 vs PES 17 : جنگی به مانند گذشته

برو به صفحه از 2

کمک 24
فروش گیفت کارت
اجاره‌ی آنلاین
9 مهر 1395 ساعت 15:05:31 (449 روز پيش)
fallout
Nothing special

تشکر کرده: 1732
احساس امروزم:
از خودراضی

pc  psp  iphone 
 FIFA 17 vs PES 17 : جنگی به مانند گذشته

مقدمه

سلام خدمت همه پردیسی های عزیز

چند سالی میشد که بازنشسته کرده بودم خودم رو از نوشتن نقد و فعالیت در پردیس اما تصمیم بر این گرفتم که با این نقد کار خودم رو دوباره از سر بگیرم

دوستانی که از قدیم با من فعالیت میکنن میدونن که نقد های من ادبیاتی نیست و با کلامی ساده سعی میکنم تجربیات بازی کردن خودم رو در اختیار دوستانم قرار بدم

خب سخن رو کوتاه میکنم و میرسیم به جنگ امسال میان دو بازی FIFA و PES

از سال تقریبا ۲۰۱۰ و با پیشرفت نسل ها شاهد بودیم pes افت شدیدی نسبت به رقیب خود یعنی fifa کرده ، داشتن گیم پلی سرد و بی روح و در کنار نبودم تیم های لایسنس شده کار رو از همیشه برای کونامی سخت و سخت تر کرد

تا جایی که اکثر طرفدارای خود را از دست داد.

از سال ۲۰۱۱ بود که کونامی برای جلب رضایت طرفدار هایش در خبر هایی که از pes هر سال بیرون می آمد امید یک بازی خوب رو هر ساله برای کاربرا میداد اما متاسفانه کاربرا هیچ وقت pes 2006 رو در سال های 2010 تا 2015 شاهد نبودند و تقریبا همگان امید خود رو نسبت به این بازی از دست دادن حتی عده ای نام این بازی رو فراموش کردند.

در طرف مقابل فیفا در سال ۲۰۱۰ یک بازی فوق العاده طراحی کرد که نظر اکثر کاربرا رو به خود جلب کرد کلا تغییر و تحول گسترده ای شرکت ea به بازی داد و برای پلی استیشن ۳ این قابلیت رو بکار برد که شما میتونین کنترل حتی دربازه بان هم در اختیار بگیرید و...

همه ی این ها باعث شد ما حدود ۵ سال شاهد جنگی میان طرفداران این دو بازی نباشیم چون اکثر همگان پذیرفته بودن که فیفا بهترین انتخاب برای یک بازی فوتبال حرفه ی است

خود من به شخصه همیشه این جنگ ها رو دوست داشتن چون تا رقیب و جنگی نباشه به نظر بنده بازی پیشرفتی نمیکنه

که حتی این اتفاق واقعا رخ داد و دیدیم که فیفا در چند نسخه ی آخر بازی یکنواختی رو روانه ی بازار کرد جز بخش ultimate team گیم پلی جدیدی از این بازی شاهد نبودیم

تا اینکه در سال ۲۰۱۶ اواخر سپتامبر pes 16 عرضه شد و نظر گیمر ها رو به خودش جلب کرد کونامی دست به یه کار بزرگ زد و توانست فروش خوبی از این بازی بدست بیاره در طرف مقابل فیفا هم مثل همیشه در یک کلام عالی بود چه از نظر گیم پلی چه از نظر گرافیک

امسال (۲۰۱۷) سال خوبی برای فوتبال دوستان هست چون دوباره جنگی شروع شده اما دو بازی کاملا متفاوت

FIFA 17

فیفا موتور بازی خود را عوض کرده و دست به کاری بزرگ زده و داره از همون موتوری استفاده میکنه که بتلفیلد رو باهاش میسازه

مهم ترین بخش این بازی اضافه کردن بخش داستانی به فیفا است شما کنترل یه بچه ی سیاه پوست رو به دست میگیرید که آرزوش رسیدن به باشگاه های بزرگ انگلیس است و جالب است بدانید دیالوگ های بازی هم خودتان انتخاب میکنید

EA روی جزییات بازی به خوبی کار کرده و شاهد تغییر در پنالتی پرتاب اوت دستی و ضربه ی کاشته هستیم و بهبود عملکرد داور

شاید چیزی که اکثر بازی کننده های حرفه ای رو زجر میداد گل زدن آسان در بازی بود کافی بود کمی حرفه ای شوید و راهکار گل زدن رو بدست آورید و یه مسی یا رونالدو رو هم داشته باشید دیگر بازی با نتیجه ی برد برای شما میسر بود

اما امسال عملکرد دربازه بان ها بهتر شده و بازی بیشتر درگیرانه و با زد و خورد زیادی همانند بازی های امسال که در یورو شاهد بودیم شده

فیفا یک نکته ی مثبت داره اونم اینکه شما باید با فکر بازی کنید و در همه زمانی برای بازی کردن و گل زدن نقشه داشته باشید.

در این نسخه دیگه داشتن مسی و رونالدو کافی نیست چون بازی به شدت فیزیکی شده

در نسخه ی جدید حتی مربیان مشهور هم اضافه شدند و در طول بازی تصاویری از آنها را میبینید

گرافیک بازی بسیار پیشرفت داشته و احساس واقعی فوتبال رو به آدم میده

وجود فوتبال زنان هم جذابیتی مثل سال گذشته با بازی داده است

تماشاگر ها به مانند گذشته عالی هستند گزارشگر هم همینطور و چند انیمیشن جدید هم برای خوشحالی گل و اعتراض به داوری اضافه شده

PES 17

امسال کونامی دلیلی داشت تا بازی رو ۲ هفته زودتر از فیفا عرضه کنه اون هم گیم پلی فوق العاده بازی بود که گیمر هارو معتاد به خودش کنه

با اطمینان میشه گفت ما امسال شاهد pes ای همانند سال ۲۰۰۶ هستیم

گیم پلی بازی شاید دلیلی باشه که شما این بازی رو تهیه میکنید چون بسیار جذاب و سرگرم کننده است

گل زدن در این بازی سخت شده و دیگه شاهد دربازه بان های بی خاصیت نیستیم و دربازه بان های مطرح واقعا در این بازی خوب هستند

بازی همانند واقعیت بسیار فیزیکی شده و باید برنامه برای گل زدن داشته باشید

بودن champions league در pes واقعا جذاب است به خصوص مسابفات آسیایی هم وجود دارد و ما میتونیم مثلا تیم ذوب آهن رو انتخاب کنیم و بازی کنیم

گرافیک عالی ، داور بسیار نسبت به نسخه ی قبلی بهبود پیدا کرده اما گزارشگر بازی مثل گذشته خوب نیست

نمیخوام اینجا بدی بگم ولی باید ذکر کنم لایسنس نبودن اکثر تیم ها واقعا عذاب آور است و حتی تیمی مثل بایرن در این بازی وجود نداره درست است بعدا توسط طرفدار ها پج ها میاد اما من دیدم نسبت به نسخه ی اصلی بازی است

PES 17 VS FIFA 17

اگه بخوام مقایسه کنم الان این دو بازی رو خب وقت کمی داشتم تا فیفا رو بازی کنم اما چیزی که نظر من رو به خودش جلب کرد گیم پلی جذاب pes بود و قسمت داستانی و گرافیک و انیمیشن فیفا

چهره ی طراحی شده ی دو بازی رو هنوز متاسفانه روی دو مانیتور همزمان ندیدم اما دوتاشون به نسبت خوب کار کردن اما فیفا روی جزییات بیشتر تمرکز کرده و میدونیم که در pes همه بازیکنان به دلیل لایسنس نبودن بعضی تیم ها وجود ندارند

master league بازی pes یکی از قدرت های این بازی هست که حتی شاهد پیشرفتش در این نسخه هستیم به طوری که قیمت بازیکن ها واقعی شده اما در طرف مقابل career mode بازی فیفا زیاد دست خوش تغییر نشده همانند ultimate team اما خب در اول career mode میتوانید چهره ی مربی خوب که از پیش طراحی شده اند رو انتخاب کنید اما همانند گذشته قیمت بازیکن ها واقعی نیستند و راحت میتونن بازیکن های مطرح رو خریداری کنین

به نظر بنده اگه در خانه تنها هستید و کسی نیست که با شما بازی کنه و میخواهید تنهایی بازی کنید pes گزینه ی بهتری برای شما هست چون شمارو کمتر از فیفا بعد چند ساعت مداوم بازی کردن خسته میکنه چون واقعا گیم پلی بازی خوب است اما نبودن لایسنس و نبود تیم ها در pes شاید کمی آدم رو در خرید این بازی دچار تردید کنه اما فیفا مثل سال های گذشته بازی حرفه ای تری است که باید برای هر زمان برنامه داشته باشید نکته ی منفی فیفا در یکنواخت بودن گیم پلی و خسته شدن بیش از چند ساعت مداوم بازی کردن است

اکثر سایت های معتبر جهانی هم به دلیل گیم پلی خوب pes به این بازی متای حدود ۹۰ داده اند که بسیار عالی هست و به فیفا هم به دلیل گیم پلی خسته کننده متای حدود ۸۶ داده اند

حرف پایانی

امسال شاهد واقعا دو بازی متفاوت هستیم یکی گیم پلی عالی دیگری نوآوری های عالی کار برای انتخاب میان این دو واقعا سخت است و باید باتوجه به نیازتان بازی موردنظرتون رو انتخاب کنید

گیم پلی رو ترجیح میدهید یا نوآوری و مدرن شدن بازی و گرافیک ؟

خوش حال میشم نظراتتون رو ببینم

یا علی

پردیس بازم سلام من اومدم 

fallout آفلاین
 وبلاگ 
9 کاربر از fallout بابت این پست تشکر کرده اند.
mm45 , CAPITAN PRICE 2014 , AMIR ALI GH , Vahid Tajik , BAHRAM GOOR , Painkiller , crysis75 , salamatism , mafias_ghost_dog_man 
9 مهر 1395 ساعت 18:11:17 (449 روز پيش)
CAPITAN PRICE 2014
SOAP
تشکر کرده: 77
احساس امروزم:
عاشق

pc 

نقد بسیار عالی بود pes واقعا امسال خوب کار کرده و پیشرفت قابل توجه نسبت به نسخه های قبل داشته مشکل لایسنس هم قابل حله با ریختن اپشن فایل ها درps4 و پچ های زیبایی که براpcمی سازن حتی به این وسیله می شه تیمای کلاسیک هم ساخت و لذت برد

امضای پویای پردیس گیم

CAPITAN PRICE 2014 آفلاین
3 کاربر از CAPITAN PRICE 2014 بابت این پست تشکر کرده اند.
mm45 , Vahid Tajik , BAHRAM GOOR 

10 مهر 1395 ساعت 18:32:53 (448 روز پيش)
BAHRAM GOOR

تشکر کرده: 1214
 pc 

تشکر بابت نقد زیبات

من فیفا رو ترجیح میدم چون به واقعیت نزدیکتره

هر وقت خواستم فوتبال شائولین بازی کنم میرم سراغ PES

امضای پویای پردیس گیم

BAHRAM GOOR آفلاین
 وبلاگ 

11 مهر 1395 ساعت 15:10:11 (447 روز پيش)
RezaPito
تا ابد گیمر

تشکر کرده: 3
احساس امروزم:
عاشق

pc 

PES اگه به جای ژاپونی ها دست اروپاییها بود خیلی زودتر از اینا گرافیکش پیشرفت میکرد ! فیفا داره از Direcx11 استفاده میکنه اما PES داره از Direcx9 استفاده میکنه که این خودش به نقطه ضعفه!!

جدای از اون آنلاین PES پر چیتره ! از هر 10 تا بازی 9 نفر چیترن ! به هیج وجهه واسه آنلاین بازی کردن نباید PES بخرید ! اشتباهی که من کردم رو تکرار نکنید !

تنها نقطه قوت PES فقط گیم پلی عالی و روونشه 

RezaPito آفلاین
 وبلاگ 

14 مهر 1395 ساعت 05:48:00 (444 روز پيش)
hadiac
TeenWolf

تشکر کرده: 8
احساس امروزم:
حالم بده

مقاله خوبی بود 

خسته نباشی 

بازی pes امسال پیشرفت هایی داشته،  اما من هنوزم FIFA رو ترجیح میدم! 

hadiac آفلاین

15 مهر 1395 ساعت 14:06:50 (443 روز پيش)
S S M

تشکر کرده: 37

سلام و تشگر بابت مطلبتون

این ویژگی هایی که برای pes نوشتید با توجه به نسخه pc نوشتید؟؟؟

آخه شنیدم نسخه pc مثل دو سال گذشته بسیار ضعیفتر از نسخه کنسولی هست

S S M آفلاین
 وبلاگ 

15 مهر 1395 ساعت 14:29:24 (443 روز پيش)
habib1996
تشکر کرده: 2

آنلاین نه

گرافیک pc شم چنگی به دل نمی زنه.

habib1996 آفلاین

1 آذر 1395 ساعت 09:08:35 (396 روز پيش)
mogre12

تشکر کرده: 245
احساس امروزم:
خوشحال

pc 

من خودم طرفدار پیس بودم به ویژه نسخه 13 و 16  ولی امسال 17 انقدر افتضاح بود که مجبور شدم فیفا رو محک بزنم که واقعا منو شگفت زده کرد

شما فرقی در نسخه 16- و17 پی اس نمیتونی ببینی انقدر گیم پلی سریع  و تند شده که همش تو فکر این هستی که کونامی واقعا چه هدفی داشته ؟؟؟؟؟

وقتی فیفا رو بعد از ده سال بازی کردم انگار داشتم از تی وی فوتبال تماشا  میکردم همه جوره ادمو جذب میکنه از گرافیک و گزارشگر و لایسنس تمامی لیگ ها حتی اسکوربورد و ....... چیزای دیگه

من در حال حاضر فیفا رو ترجیح میدم  و به نظر پی اس یک فوتبال شکست خورده هست که حتی توانایی  ندارد تیم های بزرگ رو لایسنس کنه .

mogre12 آفلاین
 وبلاگ 
1 کاربر از mogre12 بابت این پست تشکر کرده است.
shinobe 

4 آذر 1395 ساعت 20:04:15 (392 روز پيش)
behi16
تشکر کرده: 0

فیفا کجا و پس کجا...فیفا خیلی بهتره.

آقا من اصلا نمیتونم تو بازار سی دی بازی فیفا 17 رو پیدا کنم.

هرجا رفتم میگن کرک نشده هنوز

آپلود فایلفروشگاه لباس کودک

behi16 آفلاین

6 آذر 1395 ساعت 20:52:40 (390 روز پيش)
3allgame
just sony
تشکر کرده: 797
احساس امروزم:
خوشحال

pc  ps3  ps4  iphone 

من  از اول پی اس بودم فقطم بخاطر گیم پلی  نقد دوستمونم   مشخصه  و واقعا   فیفا بازی کردم اصلا بعد دست دوم دیگه بهم حال نداد  یعنی اگر اون انجین شرکت ea نبود و جزییات گرافیکی رو نداشت فیفا  هیچی نداره همه   بازیکنها یه جورن انقدر گیم پلی بدی داره  اگر دنبال گرافیکیت برید فیفا  من پی اس انتخاب کردم و میکنم    به نظرات بقیم احترام میزارم 

3allgame آفلاین
 وبلاگ