موضوع: چه طور اسمآهنگی که نمی دانیم را پیدا کنم ؟

برو به صفحه از 2

فروش گیفت کارت
کانال اینستاگرام پردیس گیم
کانال تلگرام پردیس گیم
31 ارديبهشت 1396 ساعت 13:32:12 (1074 روز پيش)
amir9098
ARO

تشکر کرده: 146
احساس امروزم:
مریضم

pc 
 چه طور اسمآهنگی که نمی دانیم را پیدا کنم ؟

تا بحال شده که یک قطعه آهنگ در ذهن شما گیر کند و از سرتان بیرون نرود و شما هم نتوانید  نام آهنگ یا اسم خواننده اش را به یاد بیاورید؟ خوب یک نرم افزاری مخصوص این کار هست !

در واقع نه یکی بلکه خیلی بیشتر ! در این مقاله به بررسی سرویس هایی که به شما کمک می کنند که آهنگ مورد نظرتان را پیدا کنید کمک می کند. البته ما هنوز منتظر برنامه ای هستیم که بتوانیم نام آهنگ را به وسیله ی آن پیدا کنیم ولی تا آن موقع فعلا همین سرویس ها جواب گو هستند.

Midomi

Midomiیک موتور جستجوی موسیقی است که به وسیله ی صوت کار می کند. اگر شما یک میکروفون داشته باشید حتی خیلی ارزانش را , به کامپیوتر وصل کنید . تنها کاری که باید بکنید این است که بر روی Voice Search  کلیک کنید و آن قسمت از آهنگ که در ذهنتان گیر کرده بخوانید.

با تجربه ای که نسبت به Midomi  پیدا کردیم فهمیدیم که به صورت شگفت انگیزی درست و دقیق بدست می آید. البته بیتی که اجرا می کنید

باید چیز های مخفیی که در آهنگ هست هم اجرا کنید. مثلا جاهایی که محکم می خواند یا صدا بالا پایین می شود هم مهم است.(البته متوجه می شوید که نسبت به صدا ها چقدر کر هستید !!)   همچنین مهم است که چقدر نامفهوم آن قطعه که به دنبالش هستید را اجرا کنید. همچنین لازم است که به موتور جستجو کمی اطلاعات پایه هم بدهید مثلا قسمتی از آواز یا ملودی .

البته باید در نتایج بدست آمده چند ثانیه ای جستجو کنید( خود سایت تا شماره ی ۱۰ را پیشنهاد کرده)تا به نتیجه ای که می خواهید برسید. سپس می توانید به قطعه ای که Midomi از اجرای شما برداشت کرده گوش کنید همچنین به صدای افراد دیگر که به دنبال آن آهنگ بوده اند. نتایج طبق جستجو های موفق کاربران دیگر مرتب شده .پس با مرور زمان مطمئنا دقت کل منبع اطلاعاتی بالا می رود.

Midomi یک برنامه ی مخصوص iPhone  هم دارد که همین کار را انجام می دهد. شما همچنین می توانید میکروفون را کنار بلندگویی که در حال پخش آهنگ است بگیرید . یک دموی ویدئویی از این برنامه را در Twitter  و  Facebook  برای در اختیار گذاشتن نتایجی که از پیدا کردن آهنگ ها بدست آورده اید ببینید.

Shazam

Shazam  هم مثل midomi است ولی به صورت برنامه ای برای تلفن های همراه است و شامل قابلیت خواندن یا در آوردن صدای آهنگ نیست. اگر چه برای اکثر پلت فرم ها  این امکان وجود دارد که برای جستجوی سریع و دقیق گوشی را جلوی دهانتان بگیرید و قسمتی از آهنگ را اجرا کنید.

این برنامه برای گوشی های iPhone ,Black berry  و  Android(و پلت فرم هایی که در انگلیس که این قابلیت را داشته باشند) Shazam  به دنبال گسترش شبکه ی پشتیبانی پلت فرم هاست. همچنین یک سری برنامه برای سایت های اجتماعی مثل فیس بوک دارد که Musical moments  (لحظاتی که موسیقی گوش می دهید) و آهنگ های مختلف را با دوستانتان تقسیم کنید.

همچنین وقتی که قطعه ی مورد نظرتان را یافتید خواننده ی آن و یک لینک برای خرید آهنگ به شما داده می شود.

Screen Tunes

اگر یک قطعه از آهنگ یک فیلم است که ذهن تان گیر کرده و نام فیلم و آهنگ را به یاد نمی آورید Screen Tunes  ممکن است به شما کمک کند . دیتا بیس  آهنگ های  IMDB  و LyricsFly,API, در Screen tunes  جمع شدند و شما با داشتن قطعه ای از ترانه ی آن یا نام فیلم می توانید آن را جستجو کنید.

از نتایج جستجوی بدست آمده می توانید به آهنگ درون همان برنامه گوش کنید یا اینکه آن را از iTunes  یا Amazon  بخرید. همچنین می توانید با کلیک بر روی نام فیلم تمام قطعات موسیقی که در آن بکار رفته را ببینید.

Lyrics Sites

تعداد زیادی سایت هم وجود دارد که دیتا بیسی از ترانه ی آهنگ ها جمع آوری کرده اند پس اگر چند کلمه یادتان آمد و دوست نداشتید صدای آن را با دهان بنوازید ! یکی از این ها را امتحان کنید.

elyrics.net

جستجو ی ترانه همراه با آهنگ . جستجوی نوازنده با متن آهنگش. یا جستجوی نام گروه یا اسم آهنگی

Lyrster

این یکی خیلی شبیه به گوگل است .  فقط کافیست که کلمات را تایپ کنید و نتایج را مشاهده کنید

Find Me a Tune

مثل Lyrster  ساده است! این سایت نتایج را بر اساس متن آهنگ انجام می دهد و به شما امکان خریدن آن آهنگ یا CD یا mp3  آن را می دهد.

منبع: گویا آی تی

پیشنهاد خودم: شما بهتره ترک موزیکی که دارید را در گوشی خود کپی کنید سپس جلوی میکرفون لب تاپ خود بگیرید سپس به سایتMidomi.com بروید وموزیک را پخش کنید سعی کنید صدای گوشی زیاد باشد . امکان نداره موزیک پیدا نشه!

https://www.amazon.com/Survivor-Vocal-Mix/dp/B01LW9HSFG/ref=sr_1_1?s=dmusic&ie=UTF8&qid=1495358417&sr=1-1&keywords=FG+Project+Survivor+%28Vocal+Mix%29

ما انسان ها مانند شهاب هایی در آسمان هستیم که یک روزی ناپدید می شیم پس تا وقتی هستیم باید بدرخشیم

دیالوگی از فیلم 48 hourse to live

amir9098 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 
5 کاربر از amir9098 بابت این پست تشکر کرده اند.
Benjamin Barker , maximum of pain , Shakhseat , parsa n , Slender 
31 ارديبهشت 1396 ساعت 14:30:46 (1074 روز پيش)
ParsaH
173The Hacker

تشکر کرده: 131
احساس امروزم:
سپاسگذار

pc  ps4  wii 
ParsaH273 

البتّه به نظرم بهترینشون soundhound هست

قابلیت های دیگه ای هم داره

<html ></html>
ParsaH آفلاین
 نقل قول 
1 کاربر از ParsaH بابت این پست تشکر کرده است.
planb 

31 ارديبهشت 1396 ساعت 19:16:15 (1074 روز پيش)
amir9098
ARO

احساس امروزم:
مریضم

pc 

ParsaH نوشته:

نه دادا بازم میگم با قابلیت جادویی که 
Midomi داره فرق زیادی داره با بقیه سایت ها البته elyrics.net  هم در پیدا کردن کلمات متن حرف نداره یعنی متن موزیک هایی که میدونیم پیداش به راحتی میکنه 

ما انسان ها مانند شهاب هایی در آسمان هستیم که یک روزی ناپدید می شیم پس تا وقتی هستیم باید بدرخشیم

amir9098 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 

1 خرداد 1396 ساعت 09:07:17 (1073 روز پيش)
connor77
White Wolf

تشکر کرده: 1761
احساس امروزم:
حالم بده

pc  ps2  ps3  ps4  psp 
Ss_NuMb_sS 

من خودم shazam و genius رو دارم و از نظر پيدا كردن اهنگ shazam به نظرم بهتره اما genius گستره lyric هايي كه داره خيلي وسيعه 

connor77 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 
1 کاربر از connor77 بابت این پست تشکر کرده است.
maximum of pain 

1 خرداد 1396 ساعت 12:13:40 (1073 روز پيش)
amir9098
ARO

احساس امروزم:
مریضم

pc 

connor77 نوشته:
من خودم shazam و genius رو دارم و از نظر پيدا كردن اهنگ shazam به نظرم بهتره اما genius گستره lyric هايي كه داره خيلي وسيعه 

ولی Midomi اصلا جادوی دیگست در پیدا کردن موزیک ودر گستردگی Lyrics  ٍ   elyrics.net از همه بهتره یعنی گشتردگی بیشتر ی داره

amir9098 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 

1 خرداد 1396 ساعت 22:10:50 (1073 روز پيش)
delsanik91
تشکر کرده: 0

amir9098 نوشته:

ParsaH نوشته:

Midomi داره فرق زیادی داره با بقیه سایت ها البته elyrics.net  هم در پیدا کردن کلمات متن حرف نداره یعنی متن موزیک هایی که میدونیم پیداش به راحتی میکنه 

ممنون از شما:)
delsanik91 آفلاین
 نقل قول 

1 خرداد 1396 ساعت 23:57:41 (1073 روز پيش)
amir9098
ARO

احساس امروزم:
مریضم

pc 

delsanik91 نوشته:

amir9098 نوشته:

ParsaH نوشته:

ممنون از شما

دادا خوشداومدی به بقیه بخش های سایت هم سر بزن

amir9098 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 

2 خرداد 1396 ساعت 17:19:06 (1072 روز پيش)
WATCHDOGS
S A N S I R O

تشکر کرده: 956
احساس امروزم:
زود رنج

pc 

با استفاده از Siri ايفون هم ميشه

شبگرد: همیشه یه راه فراری هست فقط باید دنبالش بگردی

http://pardisgame.net/terms

WATCHDOGS آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 

24 دي 1398 ساعت 17:43:02 (85 روز پيش)
ERUnique
تشکر کرده: 0
 چه طور اسمآهنگی که نمی دانیم را پیدا کنم ؟

فکر نمیکنم بتوان یک آهنگ رو از روی صدای موسیقی بتوان پیدا کرد و تابحال هیچ نرم افزاری در این خصوص ندیدم

ولی نرم افزارهای بسیار هستند که بر اساس متن آهنگ / یک موزیک رو شناسایی میکنند

ERUnique آفلاین
 نقل قول 

27 دي 1398 ساعت 23:24:55 (82 روز پيش)
amir9098
ARO

احساس امروزم:
مریضم

pc 

ERUnique نوشته:
فکر نمیکنم بتوان یک آهنگ رو از روی صدای موسیقی بتوان پیدا کرد و تابحال هیچ نرم افزاری در این خصوص ندیدم
ولی نرم افزارهای بسیار هستند که بر اساس متن آهنگ / یک موزیک رو شناسایی میکنند

چرا دادا من خودم اپه Musixmatch رو روی گوشیم دارمو با استفاده از Idetifiedَش تا حالا تونستم اسمه اهنگ های زیادی رو در ارم

amir9098 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ