نماوا

MSI

دیجی ااکانت

موضوع: سوال درباره آینده برنامه نویسی

برو به صفحه از 2

ایده پرداز ژوبین (چارخونه)
فروش گیفت کارت
تلگرام pardisgame
16 خرداد 1396 ساعت 02:20:11 (483 روز پيش)
AghayeBehnam12
.:Behnam:.

تشکر کرده: 241
احساس امروزم:
خوشحال

pc 
 سوال درباره آینده برنامه نویسی

سلام ، از عزیزان با تجربه و کسایی که چندتا پیراهن بیشتر پاره کردن نسبت به منی که اول راه هستم و تو بازار برنامه نویسی هستند یه چندتا سوال داشتم.

بنده 20 سالم هستش و دانشجوی ترم 4 رشته آی تی دانشگاه صنعتی شاهرود هستم . نمراتم چنگی به دل نمی زنه و حقیقتش تو درس خوندن استعدادی ندارم(تجربه کردم که می گم ) ، تو بچه های ورودی خودم همه بچه ها برنامه نویسیشون خیلی خوبه و من مثل ... فقط نگاشون می کنم . تو زبان های برنامه نویسی C++‎ روخیلی دوست دارم و از جاوا خیلی خوشم نمیاد . از طرفی چون سی + رو دوست دارم تو فکرم بود که برم سراغ کیوتی و کیوتی یاد بگیرم ، با یکی از کسایی که کیوتی کار کرده بود حرف می زدم میگفت اگه دنبال یه منبع مالی هستی اصلا سراغ کیوتی نرو و برو سراغ وب و اندروید نویسی . حالا یه سوال دارم از دوستان ، به نظر شما من چیکار کنم؟ اصلا از دیدگاه شماها که تو بازار کار هستید چه زبانی بیشتر تو کار هست و درخواست داره ، اصلا تو رشته آی تی به جز آزاد و یا تو شرکت های خصوصی برنامه نویسی کردن ، شغل دیگه ای نمیشه پیدا کرد؟ ممنون میشم جواب بدید

AghayeBehnam12 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 
1 کاربر از AghayeBehnam12 بابت این پست تشکر کرده است.
salamatism 
17 خرداد 1396 ساعت 12:36:11 (482 روز پيش)
AghayeBehnam12

احساس امروزم:
خوشحال

pc 

یعنی هیچکس نیست من بدبخت رو راهنمایی کنه؟

AghayeBehnam12 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 

17 خرداد 1396 ساعت 13:24:44 (482 روز پيش)
ParsaH
173The Hacker

تشکر کرده: 130
احساس امروزم:
سپاسگذار

pc  ps4  wii 
ParsaH273 

شما بهتره برید این موضوع رو در سایت های دیگه (و مربوط) مطرح کنید اینجا کسی زیاد به برنامه نویسی اهمیت نمیده

<html ></html>
ParsaH آفلاین
 نقل قول 

17 خرداد 1396 ساعت 13:58:12 (482 روز پيش)
SoulSlasher
تشکر کرده: 118

ببین داداش تو برو جاوا و اندروید یاد بگیر

برنامه بنویس بزار بازار 

و شاید اولش نگیره ولی یکم تلاش کنی پولدار میشی .  

SoulSlasher آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 

18 خرداد 1396 ساعت 13:14:38 (481 روز پيش)

سلام،

برای کسب اطلاعات مورد نظرتون در تلگرام به @Wdgame پیام بدهید .

موفق باشید

leon_reporter_2009 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ 

3 مرداد 1396 ساعت 17:12:02 (432 روز پيش)
shhsavariAli

تشکر کرده: 0
احساس امروزم:
خونسرد

سلام دوست عزیز

اگر خودت هم کمی دقت کنی میبینی چقدر  بازار برنامه نویسی این روزها پر رونق هست . از ساخت وبسایت های فروش بگیر تا اپلیکیشن و بازی .

بازار ایران الان لنگ برنامه نویس وب و اپلیکیشن هست . ولی چون جاوا و .net دو تا شاخه کاملا متفاوت هستند دنبال یکیش برو و حرفه ای یاد بگیر .

shhsavariAli آفلاین
 نقل قول 

8 مرداد 1396 ساعت 01:39:44 (428 روز پيش)
ARASH760319
تشکر کرده: 48
احساس امروزم:
ناامید شدم

pc  ps4 
Arash13760319 

ببینید شما باید اول مسیرتون رو مشخص کنید اینکه آیا میخواید تو چه مسیری باشید مسیر آکادمیک که مثلا فردی تا دکترا و .... میخونه و سپس تحقیق و کار علمی میکنه مثلا گروهی از سک دانشگاه یا تو یک شرکت میان و هوش مصنوعی طراحی میکنن یا یک الگوریتم رو بهینه سازی میکنن  خب این مسیر باید معدل خوب باشه طرف مقاله بنویسه کد نویسی کار کنه کتابای الگوریتم بخونه و دانشگاه های خوب بخونه مثلا اینکه شما برا ارشد امادگیتون رو ببرین بالا حالا حالت دیگش اینه یکی میخواد دولوپر بهتری شه خب این جدا از دانشگاه هست و شما بابد مدام کتاب بخونید کتابای برجسته ی دنیا رو یا به طور مثال همیشه آپدیت باشید مثلا برید دنبال اینکه شرکتای بزرگ چیکار میکنن دولپپراشونمثلا اینکه که فیسبوک ا چه دیتا استراکچر هایی استفاده میکنه خب مشخصا کاراشون با شرکتای اینجا فرق زیادی داره مدام باید کد بزنید الگوریتم بررسی کنید

نکته ی بعدی اینه که شما ترم چهار هستین میتونین ترمای اینده رو تلاش بیشتری کنید و مثلا شاخه های مختلف دنیای نرم افزار رو بررسی کنید تا ببینید کدوم رو بیشتر علاقه دارید مثلا گیم دیزاین توسعه ی نرم افزار اینکه بک اند چیه فرانت اند چیه 

اسنم که میگید از این زبان خوشم میاد از این بدم میاد یه مشکلی هست اینکه نباید از چند زبانه شدن بترسید یجا شما میخواین 

یه بازی کارتی یا هر بازی آتلاین دیگه ای بسازید مییاید یه انجین مثل یونیتی رو انتخاب میکنید دو مدل زبان توشه جاوا اسکریپت و سی شارپ مثلا من شنیدم.سی شارپ قدرتمنده ولی برا ساختن سرور و اینا برای بازی جاوا اسکریپت بهتر عمل میکنه چون نود جی اس هست که بهشما خیای کمک میکنه حالا خودم ترم ۲ هشتم خیلی نمیدونم نود جی اس چیه یه جا هم شما میخوایید بازی ای بسازید که محور اصلیش تک تفره تجربه کرذن اونه خب اگه تجربتون بین این دو زبان کمه میاید با سیشارپ شذوع میکنید چون جاوا اسکریپت

یاد گیریش سخت تر و گنگ تره خب برنامه نویسی شاخه های مختلف داره سعی کنید اگه صرفا منظورتون برنامه نویس بهتری شدن هست کتابای معروف رو بخونید تمریناشون رو حل کنید کمی بیشتر در زمینه های مختلف تحقیق کنید در مورد معدل اینگه معدلتون رو بالا نگه دارین نیازی نیست فیزیک ۱ بالا بشید کل معدل مورد نظره معدل بالا هم مهم ترین چیز نیست شخصی هست که کامپیوتر میخونه تو دانشگاه امیر کبیر هنوز فیزیک دو پاس نکرده در حالی که ورودی ۹۰ هست ولی مدیر یک استارت آپه تا میتونید دنبال شاخه های مختاف باشید هدف داشته باشید 

ARASH760319 آفلاین
 نقل قول 

8 مرداد 1396 ساعت 01:42:35 (428 روز پيش)
ARASH760319
تشکر کرده: 48
احساس امروزم:
ناامید شدم

pc  ps4 
Arash13760319 

اینم که میگن اپلیکیشن بساز خوبه تجربه ی خوبی میشه ولی شما نمیتونید تکی دنبال ساختن اپ باشید بازار اندروید تو ایران داره رشد کمیکنه و کار تیمیی روز به روز بهتر میشه مشخصا تیمی کار کنید خیلی بهتره و اینکه نمیشه به ساختن اپلیکیششن برای اندروید تا آخر عمر اکتفا کرد

ARASH760319 آفلاین
 نقل قول 

8 مرداد 1396 ساعت 20:33:16 (427 روز پيش)
_AliCe_
PRINCESS OF WONDERLAND

تشکر کرده: 381
احساس امروزم:
سپاسگذار

pc  ps4  x360 
shaghayegh22 

AghayeBehnam12 نوشته:
سلام ، از عزیزان با تجربه و کسایی که چندتا پیراهن بیشتر پاره کردن نسبت به منی که اول راه هستم و تو بازار برنامه نویسی هستند یه چندتا سوال داشتم.
بنده 20 سالم هستش و دانشجوی ترم 4 رشته آی تی دانشگاه صنعتی شاهرود هستم . نمراتم چنگی به دل نمی زنه و حقیقتش تو درس خوندن استعدادی ندارم(تجربه کردم که می گم ) ، تو بچه های ورودی خودم همه بچه ها برنامه نویسیشون خیلی خوبه و من مثل ... فقط نگاشون می کنم . تو زبان های برنامه نویسی C++‎ روخیلی دوست دارم و از جاوا خیلی خوشم نمیاد . از طرفی چون سی + رو دوست دارم تو فکرم بود که برم سراغ کیوتی و کیوتی یاد بگیرم ، با یکی از کسایی که کیوتی کار کرده بود حرف می زدم میگفت اگه دنبال یه منبع مالی هستی اصلا سراغ کیوتی نرو و برو سراغ وب و اندروید نویسی . حالا یه سوال دارم از دوستان ، به نظر شما من چیکار کنم؟ اصلا از دیدگاه شماها که تو بازار کار هستید چه زبانی بیشتر تو کار هست و درخواست داره ، اصلا تو رشته آی تی به جز آزاد و یا تو شرکت های خصوصی برنامه نویسی کردن ، شغل دیگه ای نمیشه پیدا کرد؟ ممنون میشم جواب بدید

من نظرم اساتیدم به شما میگم
زبان های سطح پایین مثل اسمبلی که سخت هستند، کارخوبی دارند چون کمتر کسی به این زبان تسلط داره.

برنامه نویسی اندروید احتمالا رونق خودش رو تا سالهای آینده حفظ میکنه و بهتر میشه

زبان هایی مثل سی و سی پلاس پلاس همیشه بیس بودن و بلد بودنشون کمکیه به برنامه نویسی به زبان های سی شارپ و php(تاحدودی) ولی بازار کاری ندارند! شما روزنامه هارو نگاه کنید کمتر با آگهی که برنامه نویس سی یا سی پلاس پلاس بخواد مواجه میشید!

برنامه نویسی وب هم اکثرا توصیه میکنند اما نه فقط نوشتن سایت! برنامه های تحت وب

البته تجربه به من ثابت کرده هر استادی که میاد سرکلاس میگه زبانی که من آموزش میدم جز پر رونق تریناست و یه مقدمه ای از زبان میگه و ترم تموم میشه!!!!!!!

Dante 

?Though a fight every now and then does make life a little more interesting, don't ya think

_AliCe_ آفلاین
 نقل قول 

11 مرداد 1396 ساعت 17:25:12 (424 روز پيش)
AghayeBehnam12

احساس امروزم:
خوشحال

pc 

دوستان از همتون ممنونم ، از تجربه همه استفاده کردم . حقیقتش با خودم نشستم دودوتا چارتا کردم ، گتم اگه بخوام سی++ گرافیکی انجام بدم ، خب چرا نرم سراغ سی شارپ؟ به همین دلیل الان در حال یادگیری سی شارپ هستم و بعد از یادگیری سی شارپ ، میخوام سراغ زامارین که میشه با سی شارپ برای اندروید اپ نوشت ، بعد از زامازین می رم سراغ ای اس پی ، اس کیو ال سرور هم که بلدم . ممنون از همه . به نظرم یادگیری سی شارپ بهترین تصمیم بود ، حالا باز خوشحال میشم نظرتونو بدونم

AghayeBehnam12 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ