شاتل لند

موضوع: شرح داستان gta vو gta iv و مقایسه ی این دو بازی

گیمر باش !
فروش گیفت کارت
1 شهريور 1397 ساعت 12:28:43 (112 روز پيش)
arashk200
gameknigh

تشکر کرده: 1
احساس امروزم:
ناراحتم

x360  xbox1 
ScoldingAxis162 
 شرح داستان gta vو gta iv و مقایسه ی این دو بازی

gta ivgta v

سلام دوستان گلم  بایه موضوع عالی اومد امیدوار خوشتون بیاد 

خب بازی grand thef auto یه همون طور که ما میشناسیم به اختصار gta محصول شرکت rockstar  بافروش بسیار بالایی روبه رو شد که از gta1 شروع شد و به gta v محصول در راه gta viهست که تا سال 2020 خبری ازش نیست و در نهایت gta v هم چهارمین بازی پرفروش دنیا هست با قیمت 80.35 میلیون دلار اما...

امروز میخوام دوتا بازی از شرکت rockstar رو مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار بدم gta v‌و‌gta iv که دونسخه ی آخر gta هستن

اول بپردازیم به داستان دو بازی 

داستان GTA V

رفقا در gta v

بازی از ماموریت نافرجام شروع میشه  سه دوست که دوتا مایکل و ترور هستن شخصیت های اصلی بازی در اون نقش دارن شکست می خوره که راننده ی ماشین سارقین و نفر سوم کشته میشه و مایکل تیر می خوره و خودش رو کشته جا میزنه و ترور فرار میکنه و چند روز بعد صحنه ای در مورد خاک کردن مایکل میبینیم

مایکل

ولی نه سال بعد مایکل زنده میمونه و به شهر لوس سانتوس و همراه خانواده اش در شهر زندگی میکنه و مایکل  با FIB کار میکنه که باعث میشه زندان نره و وضع مالی خوبی پیدا کنه  مایکل یه پسر داره به نام جیمی یه دختر داره به نام تریسی و همسر آماندا که خوانواده در مرز پاشیدنه همین موقع جیمی ماشینی رو از سایمون رییس فرانکلین 

فرانکلین

جیمی ماشین می خره و نمی تونه پولشو بده فرانکلین برای اخاذی دست بکار میشه و ماشین رو میزده و مایکل موچشو میگیره فرانکلین مایکل رو پیش سایمون میبره و درگیری پیش میاد 

اکنون مایکل و فرانکلین باهم دوستند ولی سرنوشت چیز دیگریست مایکل یه شب به خونه میره و همسرش رو با مربی تنیس در حال خیانت میبینه و به کمک فرانکلین معلم رو تعقیب میکنن و خونشو خراب میکنن ولی یه زنگ به مایکل می خوره که اون خونه مال یک قاچاق چیه مکزیکی  و باید مایکل خسارت بده و داستان اصلی شروع میشه مایکل و فرانکلین دست به دزدی طلا فروشی میزنن و ترور می فهم که مایکل زنده س و به شهر لوس سانتوس می یاد 

ترور

ولی ترور مرگ مایکل رو خیانت میدونه و رابطه ی این دو هم در مرز فرو پاشیه ولی این شخصیت ها به مایکل کمک میکنن تا بدهی بده و خودشون هم کارهایی میکنن

1. ترور میخواد خودش رو و مقامش رو در مافیا و بازار سیاه حفظ کنه

2.مایکل میخواد رابطه ی خودش و خانوادش رو سالم کنه و بدهی شو پس بده

3.فرانکلین هم می خواد یه مافیای قدرتمند بشه

ولی سرنوش این سه شخصیت در مراحل پایانی بازی دست شماست

داستان GTA IV

gta iv

بازی از این قراره که نیکو 

نیکو

بعد از جنگ صربستان به نیویورک میاد تا بتونه از جنگ و گناه دوری کنه و زندگی رویایی روشروع کنه و از زندگی قبلی فرار کنه وپیش پسر عمو بره به نام رومن که به قمار و زن ها علاقه داره و اعتیاد داره به قمار  بعد نیکو می تون از نابود شدن گروه و گناهان و عذاب ها دوری کنه و در تاکسیرانی کار میکنه که همه مشتری ها مافیا و قاچاق چی هستن در همین موقع رومن اعتیاد داره به قمار و بدهی به یه قاچاق چی خطرناک به نام ولاد بالا میاره ونیکو برای جبران پیش ولاد کار میکنه ولی ولاد نامزد رومن رو مورد تعرض قرار میده نیکو به دنبال ولاد میره و اون رو میکشه و طولی نمی کشه که نیکو خودش رو وسط خلاف کاران پیدا میکنه

تحلیل داستان ـ کارکتر ـ گرافیک و مقایسه ی بازی

درکل gta iv داستان خیلی قشنگ تری داره ولی gta v ماموریت های بهتری داره ولی توی خیلی چیزاهامثل تنوع اسلحه در gta iv بهتر حالا میخوام براتون مقایسش کنم

کارکتر

gta v سه کارکتر اصلی داره که فقط روی صورت های این ها خیلی کار شده ولی بقیه شخصیت ها زیاد تعریفی ندارن حالت سه شخصیت کاملا متفاوت یکی خوب یکی دیوانه و یکی عاقل ولی نیکو در gta iv تمام حالت هارو یک جا داره عاقل خونسرد کمی خشن جاه طلب انتقام جو ولی این نظر شخصی شماست که کدوم شخصیت در دوست دارید من خودم ترور رو دوست دارم ولی ثابت شده که مایکل بیشتر به انسان رفته و بقیه شخصیت های تعریفی ندارن و مایکل یک انسان کامل تره 

گرافیک 

گرافیک gta v توی روی xbox360 توی زمان خودش خوب بود یاحتی روی ps3  ولی با اومد ps4 و xbox one دیگه حرفی برای کنسول های نسل هفتمی و  gta iv اگر که gta v و کنسول نسل هشتمی رو در نظر نگیریم خیلی گرافیک خوبی در زمان خودش دارش ولی  ایراد هایی دار مثلا صورت کارکتر اصلی چونه نیکو در بازی  بعضی وقت ها کج بود خب gta v توی xbox 360من بازی کردم اصلا نمیشد پلاک های ماشین هارو خوند ولی بازی خوبی بود از لحاظه گرافیکی و هنوز هست ولی با اومدن xbox one و ps4 دیگه حرفی برلی هفتمی ها نمی مونه 

مقایسه ی بازی GTA Vو GTA IV 

گفت داستان بازی gta iv قشنگه ولی ماموریت ها قشنگی داره ولیgta v جای gta iv رو پر میکنه و هر کسی gta iv بازی نکرده اول gta v شروع میکنه  با gta vهم خاطرات gta  iv پاک میشه 

رابطه ی بین کارکتر ها توی gta v خیلی قوی ولی تو gta iv هم خوب و این دو بازی اختلافی چندان دارن اسلحه های gta iv بیشتر ماشین های gta vبیشتر مبایل ها توی gta v پیشرفته تره ولی در کل اختلاف زیادی ندارن ولی من میگم gta v یه کم از gta iv بهتر و بایدم باش چون اونجوری کار rockstar به درد نمی خوره ولی این شمایید که مشخص میکنید کدوم شخصیت کدوم گرافیک کدوم صحنه قشنگ ترپس...

نظر خودتون رو راجب

1.کارکتر ها 

2.گرافیک روی پنج کنسول xbox one . xbox 360 .ps4.ps3 .pc بهتره 

3.مپ و نقشه منظره ها 

4.وسایل نقلیه 

مهم تر از هم...

5.کدوم بازی قشنگ تر 

با من به اشترک بگذارید  دیدگاه ها رو بنویسید و ممنون میشم انتقادات رو هم بگید و باید تشکر کنم از سایت پردیس گیم  و ممنون  امیدوارم خشوتون اومده باشه

امضای پویای پردیس گیم

arashk200 آفلاین
 نقل قول  وبلاگ